TRENING DLA KAŻDEJ KOBIETY

czwartek, 2 Sierpień 2018

Ok, może się mylę, ale uważam, że celem około 85% kobiet chodzących na siłownię, jest spalenie tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie ciała albo utrzymanie kondycji. W tym artykule, zamierzam się skupić na spalaniu tkanki tłuszczowej i na rzeźbieniu ciała.

Przydatne wskazówki, by dobrze wyglądać
Czytałem ostatnio artykuł na temat treningu z obciążeniem dla kobiet i zdecydowałem się pójść o kilka kroków dalej. Ja również znam wiele dziewczyn, które chodzą na siłownię i wszystko robią na opak. Czasem również dostaję e-maile od dziewczyn, które potrzebują porady lub słyszę różne pytania od dziewczyn na siłowni. W tym artykule zamierzam omówić podstawy tego, co każda przeciętna dziewczyna chce osiągnąć na siłowni, a później powiem wam jak to osiągnąć.

Dieta:
Jeśli chcesz spalić tkankę tłuszczową i wyglądać szczupło, najważniejsza jest dieta.
Spożywane jedzenie ma wpływ na twój wygląd. Przede wszystkim, musimy wykroczyć poza stwierdzenie modne w latach osiemdziesiątych: „tłuszcz sprawia, że tyjesz”. To kompletna bzdura.

W zasadzie, tłuszcz jest potrzeby by spalić tłuszcz. Jednak nie każdy tłuszcz jest do tego odpowiedni – potrzebne są niezbędne kwasy tłuszczowe (EFA). EFA, to kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które spełniają tysiące różnych ról w naszym organizmie. Jedną z nich jest kontrolowanie gruczołu tarczycy i poziomu T3 (hormon utleniający tłuszcz). Dobrymi źródłami EFA są oliwki i oliwa z oliwek, tłuszcze ryb, orzechy i olej lniany. Staraj się dodawać małą porcję dobrego tłuszczu do każdego z pięciu posiłków spożywanych w ciągu dnia.

Następne są białka. Zważywszy na to, że większość z was po prostu chce spalić tłuszcz i nieco wyrzeźbić mięśnie, wielkie ilości białek nie są wam potrzebne. Jednak, potrzebujecie ich więcej niż przeciętna osoba. W kontekście do dziennego zapotrzebowania, staraj się spożywać około 25-30% białka dziennie. Najlepszym źródłem białek jest chude mięso i ryby,niskotłuszczowe produkty mleczne, jaja itd.

W końcu – węglowodany. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, wśród ludzi pojawiło się przekonanie, że węglowodany mogą odkładać się w postaci tłuszczu.  Niektóre węglowodany mają większą szansę na odłożenie się w postaci tłuszczu niż sam tłuszcz. Więc czego powinnyście unikać? Przede wszystkim produktów przetworzonych. Oznacza to, że powinno się zwracać uwagę, jeśli nie zaprzestać kunsumpcji: białego chleba, białego ryżu, naleśników, białych ziemniaków, frytek, bajgli, itd. (Czy to nie jest do bani?) Następne są cukry. Produkty, jak napoje gazowane, ciasta, cukierki, czekolada (przykro mi), syropy, większość soków owocowych, galaretki, gorąca czekolada, itd. powinny również zostać wykluczone z diety. Cukier szybko podnosi poziom insuliny, wysyłając składniki odżywcze do mięśni. Jednak, jeśli twoje mięśnie mają już wystarczająco dużo energii, odrzucą nowe źródło i zostanie ono odłożone w postaci tkanki tłuszczowej. Zrezygnowanie z tych wszystkich produktów, które uwielbiasz może wymagać trochę silnej woli – ale tylko pomyśl o spojrzeniach facetów na basenie. Więc co powinnaś jeść? Trochę owoców, dużo warzyw, produkty pełnoziarniste (z umiarem), chude mięso i zdrowe tłuszcze. Spróbuj spożywać 4-6 małych posiłków w ciągu dnia, każdy zawierający małą ilość białek, tłuszczu i węglowodanów. Albo jedz 3 posiłki średniej wielkości i kilka zdrowych przekąsek. Sprawi to, że twoje ciało będzie miało wystarczająco dużo energii i metabolizm zostanie przyspieszony.