SKOKI NA SKRZYNIĘ…

SKOKI NA SKRZYNIĘ…

SKOKI NA SKRZYNIĘ… 299 452 FitNow - treningi personalne

Ruchy plyometryczne…Podczas wykonywania Ruchów plyometrycznych – mięśnie są obciążone, a następnie szybko napinane przy użyciu siły, elastyczności i unerwienia, dzięki którym możemy podskakiwać wyżej, biegać szybciej, rzucać dalej albo uderzać mocniej, używając mocy eksplozywnej dla lepszych osiągnięć. Skoki przez skrzynie to wspaniałe ćwiczenia plyometryczne i najlepiej dołączyć je do treningu dolnych części ciała, ponieważ zwiększają jego intensywność.
Ogromną rolę jeśli chodzi o intensywność ćwiczeń plyometrycznych odgrywa nie tylko masa twojego ciała, ale również grawitacja. Ponieważ walczysz z grawitacją, by wskoczyć na skrzynię, wykorzystujesz ją do zbudowania mięśni, zwiększenia siły i rozwinięcia mocy. Zaleca się stosowanie skoków przez skrzynię w połączeniu z treningiem siłowym nóg, by osiągnąć maksymalne rezultaty w rozwijaniu dolnej części ciała – zwłaszcza pośladków!

Cztery kroki, które pomogą ci rozprawić się ze skokami na skrzynię.. 1. Ustaw skrzynię. Możesz używać różnych typów skrzyń o różnej wysokości, by wykonać ćwiczenie. Platforma plyo, step do aerobiku, skrzynia do ćwiczeń lub jeśli trenujesz na zewnątrz – nawet ławka w parku może być używana jako skrzynia do skoków.
2. Skrzynia do skoków wymaga używania mocy eksplozywnej i napinania mięśni w dolnej części ciała. Zawsze zaczynaj od rozgrzania się, by zapobiec urazom. Odpowiednie przygotowanie mięśni jest kluczowe i niezwykle ważne, by stały się elastyczne i gotowe na przyjęcie szoku spowodowanego skokiem i lądowaniem. Możesz zastosować 10 minut ćwiczeń kardio o niskiej intensywności po których zaczniesz się rozciągać.
3. Rozpocznij od 10 skoków na rozgrzewkę. Stań przed skrzynią, złącz dłonie na wysokości klatki piersiowej i trzymaj łokcie po bokach. Stojąc ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion, wskocz na skrzynię, jednocześnie przyciskając mięśnie brzucha do kręgosłupa. Powinnaś miękko wylądować na uniesionej powierzchni. Zatrzymaj się na skrzyni na jedną sekundę. Wykonuj ćwiczenie używając jedynie 50 procent swojej mocy podczas tej rozgrzewki – ma ona jedynie za zadanie zwiększyć przepływ krwi w nogach i przyspieszyć rytm bicia serca, by przygotować cię do ćwiczeń.