RZEŹBA RAMION…

RZEŹBA RAMION…

RZEŹBA RAMION… 300 474 FitNow - treningi personalne

Super-seria 3:

  • Unoszenie ramienia po przekątnej na lince wyciągu (4 serie 15-20 powtórzeń na stronę)

Wskazówka: Napięcie mięśni w górnej części ćwiczenia jest bardzo ważne, by zmusić do pracy tylną część mięśni ramion

  • Arnoldki – wyciskanie sztangielek (4 serie 15 powtórzeń)

Wskazówka: Lubię przekręcić moje nadgarstki w górę, gdy obniżam ręce, ponieważ w ten sposób do pracy zmuszane są mięśnie ramion.

Przykładowe, dodatkowe ćwiczenia na mięśnie brzucha:

  • Tradycyjne brzuszki na piłce stabilizacyjnej (3 serie po 30 powtórzeń)
  • Rowerek (3 serie po 30 powtórzeń)
  • Unoszenie kolan do klatki piersiowej w zwisie (3 serie po 15-20 powtórzeń)

Dodatkowe uwagi na temat ramion… Ten trening ramion zawiera super-serie i jedną zwykłą serię. Superseria to dwa ćwiczenia wykonywane bez odpoczynku. Zwykła seria to tylko jedno ćwiczenie. Odpoczywaj 45-60 sekund pomiędzy super-seriami i zwykłymi seriami. Ilość powtórzeń jest duża (15-20), ale powinno wybierać się obciążenie, które spowoduje kompletne zmęczenie w tym zasięgu powtórzeń.
Dobrze jest korzystać z prostych ćwiczeń i dodawać do nich wyjątkowe odmiany. Na przykład, kończyć ostatnią serię podnoszenia dysku ruchem podobnym do obracania kierownicy. Jeszcze bardziej trenujmy w ten sposób ramiona i wpływamy na ich trzy części: wewnętrzną, środkową i tylną. Wzmacniamy również stawy i zapobiegamy urazom.
Trening ten zawiera zarówno jednoręczne, jak i oburęczne ćwiczenia. Odmiana z jedną ręką pozwala na skoncentrowanie się na każdej ręce oddzielnie, co poprawia zdolność rąk do budowania mięśni. Gdy pracujemy nad dwoma rękami, mamy tendencję używania jednej strony bardziej niż drugiej lub do używania ciała do podrzucania ciężaru. Ta odmiana pozwala skoncentrować się na słabszej stronie i zmusić ją do większego wysiłku. Naprzemienne podnoszenie boczne jednej ręki naprawdę testuje wytrzymałość i siłę woli. Izolacja pojawiająca się, gdy przeciwna ręka pracuje, nadaje ramionom linię i rzeźbę,  jednocześnie ją budując…