RZEŹBA RĄK – TRICEPSY!

RZEŹBA RĄK – TRICEPSY!

RZEŹBA RĄK – TRICEPSY! 300 450 FitNow - treningi personalne

Pompki „Rzymskie”… Użyj płaskiej ławki. Jesteś w domu? Skorzystaj z krzesła lub stołu. Umieść obydwie ręce za biodrami i trzymaj tyłek blisko krawędzi ławki. Jeśli jesteś osobą początkującą, ugnij nogi w kolanach. Wyprostuj nogi, jeśli jesteś osobą bardziej zaawansowaną. Ugnij ręce w łokciach, tworząc kąt 90 stopni ze swoimi rękami. Następnie odepchnij się rękoma, by wyprostować się w górnej części pozycji i napnij mięśnie.
Ośmieliłaś się nieco?
Umieść obciążenie na swoich udach. Wykonaj 3 serie składające się z 15-20 powtórzeń.
By wprowadzić jakieś urozmaicenie, wykonaj 10 pełnych powtórzeń, a następnie 10 pulsacyjnych w dolnej części powtórzenia, dzięki czemu naprawdę dasz mięśniom popalić.

Prostowanie ramion w tył w opadzie tułowia… To kolejne stare, ale dobre ćwiczenie. By naprawdę skupić się na tricepsach w tym ćwiczeniu, musisz zwrócić szczególną uwagę na swoją formę.
Oto co należy zrobić: Upewnij się, że twoje ciało jest nieco pochylone w przód (od bioder), a twoje plecy znajdują się w pozycji prawie równoległej do podłogi. Plecy powinny być delikatnie ugięte. Wypchnij tyłek nieco w górę i na zewnątrz, by trochę ochronić dolny odcinek kręgosłupa. Unieś łokcie nieco powyżej bioder – ręce powinny znajdować się pod kątem mniej więcej 90 stopni. Unieś przedramiona, jednocześnie prostując ręce. Następnie wróć z obciążeniem do pozycji początkowej.
Ok, a teraz kilka istotnych uwag;
Nie wracaj hantlami aż do ramion – zachowaj napięte tricepsy, powracają do kąta 90 stopni.
Podczas unoszenia rąk, PILNUJ NADGARSTKÓW! Istnieje tendencja do obracania nadgarstków.
Jeśli chcesz mieć super wyglądające nadgarstki, nie krępuj się. Jednak dla naszych celów skupmy się na napinaniu tricepsów. Wykonaj 3 serie składające się z 15-20 powtórzeń. By nieco urozmaicić ćwiczenie, wykonaj 10 pełnych powtórzeń i 10 pół pulsów w górnej części ćwiczenia.

Prostowanie ramion ze sznurem na lince wyciągu; Szczerze mogę powiedzieć, że to ćwiczenie NIE należy do ulubionych ćwiczeń moich klientek.
Jest ono dość trudne, zwłaszcza jeśli służy za ćwiczenie kończące. Złap uchwyt liny i przymocuj go do krążka liniowego ustawionego w górnej pozycji. Stań wyprostowana, odciągnij swoje ramiona w tył i w dól, napnij mięśnie korpusu i umieść łokcie przy talii. Rozpocznij z rękami na poziomie klatki piersiowej i wyprostuj swoje ręce, kierując je w dół w stronę ud. Napnij tricepsy i wróć do pozycji początkowej. Pamiętaj o trzymaniu łokci w bezruchu.
Chcesz czegoś mocniejszego?
Wykonaj serię zmniejszaną. Rozpocznij z większym obciążeniem i wykonaj tyle powtórzeń, ile zdołasz. Zmniejsz obciążenie o 2 do 5kg i wykonaj tyle, ile zdołasz. Zmniejszaj obciążenie i wykonuj powtórzenia aż do pełnego zmęczenia mięśni i do momentu, gdy dosłownie nie będziesz mogła już wyprostować rąk.
VOILA! Tricepsy zostały oficjalnie USMAŻONE!
To, że latka lecą, a matka natura zwalcza nas na każdym kroku nie oznacza, że nie możemy podjąć walki. To akurat prawda w każdym wieku – jeśli czegoś naprawdę chcesz, walcz o to! Jeśli będziesz walczyć, zobaczysz rezultaty. Obiecuję…