ROMANS Z ŻELASTWEM…

ROMANS Z ŻELASTWEM…

ROMANS Z ŻELASTWEM… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Być silnym i sprawnym fizycznie…Przecież chodzi o to, by stać się silnym i sprawnym fizycznie… wystarczająco, by nosić własne zakupy, samemu wstawać z łóżka, by bawić się z dziećmi i wnukami.
Te informacje treningowe są równie wartościowe dla mężczyzn jak i kobiet. Kompozycja kobiecego ciała jest nieco inna, ale mechanika mięśni i ruchy są takie same. Jeśli jesteś osobą początkującą, masz dużo szczęścia! Nie zabierasz ze sobą na siłownię ego ani głęboko zakorzenionej złej postawy. Możesz rozpocząć od czystej karty.
Zanim przejdę do omawiania treningu, zdefiniujmy osobę początkującą:

Początkujący:   -jesteś osobą, która nigdy wcześniej nie podnosiła ciężarów lub podnosiła je wiele lat temu i przestała, albo minęły miesiące od twoich regularnych treningów.

  • Dla osoby początkującej lub kogoś nowego w świecie fitnessu (nigdy nie uczestniczyłaś w programie fitnessu żadnego typu), zalecam rozpoczęcie od podstawowego, obejmującego całe ciało, odbywającego się trzy razy w tygodniu programu treningowego. Musisz rozwinąć podstawowe fundamenty.
  • Często mówię klientom, by myśleli o podstawowym programie jak o „rozgrzewce”. To sposób, by przygotować stawy, ścięgna i więzadła do odrobinę cięższej pracy, by mogły osiągnąć cele, które im postawisz. Wierzę w trening całego ciała, ponieważ jeśli opuścisz dzień treningowy, nie opuszczasz treningu jednej części ciała.
  • Jeśli jest to twój pierwszy raz, prawdopodobniej szybko zaczniesz zauważać postępy. Ważne żebyś nie próbowała robić zbyt dużo, zbyt wcześnie. Jeśli powstrzymasz się od dodawania dodatkowych serii, powtórzeń oraz obciążenia, unikniesz kontuzji i przetrenowania.
  • W programie, który tutaj przedstawiamy zauważysz, że dotyczy on tylko dużych grup mięśniowych. Celowo pominęliśmy trening bicepsów, tricepsów i łydek, ponieważ najpierw chcesz zbudować proporcjonalną siłę. Przykładowo powiem tylko, że tricepsy są potrzebne, gdy wykonujesz trening klatki piersiowej, więc gdy ją trenujesz, w pewnym stopniu angażujesz również tricepsy.