PROPORCJONALNA SYLWETKA…

Trening pleców i barków dla kobiet...

środa, 13 Listopad 2019

Nieproporcjonalny wygląd kobiecego ciała, to najczęściej zbyt mocno rozwinięte dolne partie, kontrastujące ze słabo rozwiniętą górą. Kobiety niestety rzadko przykładają większą wagę do treningu górnych partii ciała. Wiele przedstawicielek płci pięknej nie może wykonać pełnej pompki, a większość z nich nie jest w stanie się podciągnąć!

Kobiety potrzebują siły górnych partii ciała, by skutecznie funkcjonować w życiu codziennym. Każda z was musi dźwigać ciężkie przedmioty, zajmować się dziećmi, pracować i być samodzielną.
Trening górnych partii ciała wspomaga nie tylko lepszy wygląd, ale również będziesz w stanie lepiej sprostać wymaganiom stawianym przez pracę i szereg obowiązków.
Wszystko czego potrzebujesz na początek to zestaw gum (LoopTraining) lub hantli i podstawowy sprzęt na siłowni. Jeśli trenujesz z hantlami, zacznij od stosunkowo ciężkich hantli, lecz tak, byś była w stanie wykonać wyciskanie w pionie. Zwykle dobre na początek są 4-5kg hantle.

 Ćwiczenie serii powtórzeń
 Podciąganie się na drążku 3 15-12
 Wiosło sztangą w opadzie tułowia 3 15-12
 Arnoldki 3 15-12
 Wiosło hantlami w leżeniu przodem na ławce skośnej w górę 3 15-12
 Unoszenie ramion w przód 3 15-12
 Przeciwne rozpiętki z hantlami w opadzie tułowia 3 15-12

Podciąganie się na drążku to kluczowe ćwiczenie jeśli chodzi o rozwój kształtnych i silnych pleców. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać klasycznej wersji, spróbuj powtórzeń negatywnych (podskakujesz i powoli opuszczasz się w dół) lub PODCIĄGANIA SIĘ Z GUMĄ.
Jeśli mimo wszystko nadal masz problemy z ukończeniem 10 powtórzeń, spróbuj zaczepić gumę o jakiś wysoki obiekt i stojąc wykonywać ściąganie gumy do klatki KLIKNIJ TUTAJ.
Nie bój się zwiększać obciążenia, gdy tego potrzebujesz, by zbudować siłę. Pracuj nad pompkami i podciąganiem się. Czasami dojście do momentu, gdy będziesz w stanie wykonać pełen trening ze standardowymi pompkami i podciąganiem bez gumy, może trwać nawet rok, lecz oba te ćwiczenia są konieczne by osiągnąć figurę, której pragniesz.