PODNOŚ DUŻE CIĘŻARY!!!

PODNOŚ DUŻE CIĘŻARY!!!

PODNOŚ DUŻE CIĘŻARY!!! 300 445 FitNow - treningi personalne

Chcesz wyglądać lepiej? Chcesz szybciej osiągać rezultaty? Chcesz mieć więcej motywacji? Oto rozwiązanie: Podnoś duże obciążenia i stań się silniejsza…
Kiedyś w treningu z obciążeniem skupiano się głównie na zyskiwaniu siły. Zastanów się nad tym przez chwilę. To nieco inny powód niż ten dla którego obecnie ludzie zapisują się na siłownię. Ale nieważne jakie są powody, główny punkt skupienia przesunął się z nabierania siły na poprawianie swojego wyglądu.
Oczywiście nie ma nic złego w tym, że chcesz wyglądać lepiej. Dobrze jest czuć się pewnie w stroju kąpielowym, w ubraniu i gdy jesteś naga. Ale boję się, że zbyt wiele osób skupia się za bardzo na dobrym wyglądzie i głównie taki jest cel ich treningu z obciążeniem.
Oto coś, z czego większość ludzi nie zdaje sobie sprawy – jeśli skupisz swoje wysiłki na siłowni na zyskiwaniu siły i poprawianiu swoich osiągnięć w dużych, złożonych ćwiczeniach i jeśli CAŁY CZAS będziesz jeść mądrze, twój wygląd fizyczny i skład ciała zmienią się na lepszy.

Tak to naprawdę jest takie proste… Nie zawracam sobie już głowy trenowaniem z powodów czysto estetycznych. Kiedyś tak robiłam i nawet nie byłam bliska osiągnięcia tego co teraz. Gdy jestem na siłowni nie skupiam się na „tonowaniu mięśni” ani kształtowaniu mojego ciała, tylko na zyskiwaniu siły. Moim priorytetem na siłowni jest:

  • Albo obciążyć sztangę jeszcze bardziej,
  • Albo wykonać więcej powtórzeń z tym samym obciążeniem.

A najlepsze w skupianiu się na tych dwóch rzeczach jest to, że zmuszają one moje ciało do zmiany na lepsze, mimo że nie jest to moim bezpośrednim celem. Dopóki odpowiednio się odżywiam i odpoczywam, skład mojego ciała będzie się stale poprawiał.
Kolejną wspaniałą cechą trenowania dla siły jest fakt, że taki trening jest znacznie bardziej motywujący i sprawia większą przyjemność niż zwykle trenowanie dla lepszego wyglądu. Oczywiście to moje zdanie i tych z którymi trenuję.
Zastanów się nad tym. Co jest bardziej motywujące? Ustanawianie nowego, osobistego rekordu w martwym ciągu czy wykonywanie ruchów, by po prostu odbyć trening z nadzieją, że zobaczysz owoce pracy w bliskiej przyszłości?
Teraz, gdy już to wszystko zostało powiedziane, zagłębmy się nieco w: „podnoś duże ciężary, stań się silna i wyglądaj lepiej”, czyli nawiążemy do tytułu naszego artykułu.