PŁEĆ PIĘKNA I SIŁOWNIA…

10 najczęściej popełnianych błędów i sposoby ich naprawienia.

poniedziałek, 29 Lipiec 2019

3. Brak wystarczającego nawodnienia… Dobra, ten błąd nie odnosi się tylko do kobiet. Tak naprawdę rzadko widzę na siłowni pijących wodę. Jeśli przyjrzycie się zawodowym kulturystom, zauważycie, że zwykle noszą przy sobie ogromną butlę z wodą. Na pewno tak będzie, jeśli kiedykolwiek spotkacie mnie na siłowni.
Ludzie często podchodzą do mnie, zadziwieni ilościami wody, jaką piję. Właściwie jest to dla nich całkiem zabawne. Dlaczego picie wody jest takie ważne? Wypłukuje toksyny. Pomaga zachować zdrowie stawów. Zapobiega zawrotom głowy i omdleniom. Utrzymuje metabolizm na wyższym poziomie. Zmniejsza zmęczenie. Mam dalej wymieniać?

4. Kardio, kardio, kardio… Kiedyś pewien trener, którego imienia nie zdradzę, powiedział mi, że nie da się przesadzić z ilością ćwiczeń kardio. Była to chyba najgłupsza rzecz jaką słyszałam na siłowni. Oczywiście, że możesz przesadzić z ilością ćwiczeń kardio. Kiedyś spędzałam trzy godziny dziennie na treningu kardio, ponieważ miałam wrażenie, że nie da się przesadzić. Czy miałam wspaniałe ciało? Niezupełnie. Nie tylko straciłam formę, ale również doprowadziłam się do choroby.
Nadal uważasz, że musisz wykonywać mnóstwo kardio, by zachować dobrą kondycję? Pomyśl o tym: zbyt duża ilość zwiększa poziom kortyzolu w organizmie. Powoduje to rozrywanie tkanki mięśniowej. Im mniej mięśni masz, tym wolniejszy jest twój metabolizm. Zachowajcie umiar, drogie Panie. Osobiście lubię wykonywać trening kardio 3-4 razy w tygodniu, po 30-40 minut. Jednak każdy ma inne ciało, więc musisz sprawdzić jaka ilość ćwiczeń kardio będzie odpowiednia dla Ciebie.

5. Zła postawa przy ściąganiu linki górnego wyciągu do klatki w szerokim uchwycie… Obserwuję wiele błędów popełnianych przez kobiety i mężczyzn na siłowni, ale zauważyłam mnóstwo kobiet popełniających ten sam błąd w jednym, szczególnym ćwiczeniu: ściąganiu linki górnego wyciągu do klatki w szerokim uchwycie. Kluczowe słowa w tym ćwiczeniu to: „mięśnie szerokie grzbietu”. To jedna z większych grup mięśniowych pleców. Przy tym ćwiczeniu powinniście pracować nad plecami. Jednak kobiety często ciągną uchwyt w dół, używając jedynie rąk i ciągną ją zbyt nisko, mniej więcej na wysokość brzucha.
Odpowiednią postawę w tym ćwiczeniu tworzymy rozstawiając ręce trochę bardziej niż na szerokość ramion i przez przyciągnięcie uchwytu trochę nad klatkę piersiową, co pozwala ciału na delikatne odchylenie się do tyłu, gdy ściągamy uchwyt w dół.
Gdy wykonujesz to ćwiczenie, staraj się nie chwytać zbyt kurczowo. Wyobraź sobie, że wysiłek pochodzi z pleców, a nie z rąk. Pomoże to wyłączyć bicepsy z ćwiczenia.