PANIE – CZAS NA PODCIĄGANIE!!!

PANIE – CZAS NA PODCIĄGANIE!!!

PANIE – CZAS NA PODCIĄGANIE!!! 300 547 FitNow - treningi personalne

Dodatkowe wzmocnienie  ciała do podciągania.. Jeszcze nie jesteś w stanie wykonać ćwiczenia? Żaden problem. Istnieje wiele sposobów, które pomogą ci zbliżyć się do mitycznej serii "8-10 podciągnięć", zawartych w wielu programach treningowych.
Wiele osób traktuje maszynę do podciągania się z asystą, jako akceptowalny substytut dla podciągania się na drążku oraz jako sposób na wzmocnienie się przed podciąganiem. Nie należę do nich. W przypadku maszyny do podciągania się z asystą jesteśmy asekurowani przez cały czas wykonywania pełnego zakresu ruchu. Metody, które preferuję pomagają tylko w dolnej fazie ruchu czyli w najtrudniejszym etapie.
Wiem, że to co sugeruję jest zupełnym przeciwieństwem tego, co można codziennie zaobserwować na siłowni, jednak moje metody sprawią, że osiągniesz cel szybciej i będziesz silniejsza.

1. Gumy…Zaopatrz się w całą ich serię jeśli możesz. Ich grubość została oznaczona kolorami. Im grubsza guma, tym lepszą asekurację zyskasz. Przymocuj gumę do drążka tak, by powstała pętla. Włóż do niej kolano lub stopę jeśli potrzebujesz większej asekuracji.
Teraz podciągaj się jak zwykle. Przekonasz się, że gdy podciągasz się do góry guma pomaga ci mniej i wykonujesz całą pracę sama do momentu, gdy twój podbródek znajdzie się nad drążkiem. Seria jest zakończona, gdy czujesz, że możesz wykonać tylko 1 lub dwa powtórzenia więcej bez oszukiwania.
Gumy Loop Training – Fitnow – DOSTĘPNE TUTAJ…

2. Negatywy… Ćwiczenie skupia się głównie na ekscentrycznym ruchu, co pomaga poprawić jakość twoich powtórzeń. Stań na stołku pod drążkiem, ominiesz ruch koncentryczny (w górę) i po prostu podskoczysz tak, by twój podbródek znalazł się nad drążkiem. Podczas opuszczania się na dół, opieraj się grawitacji na tyle, na ile zdołasz i powoli obniżaj się licząc do 10.
Jeśli wykonasz te ruchy poprawnie, pod koniec ćwiczenia będziesz się nienawidzić. Wykonaj od 6 do 10 powtórzeń w serii.

3. Popraw swój chwyt… Dla ćwiczeń takich jak podciąganie, wiosło czy martwy ciąg – chwyt zwykle jest czynnikiem ograniczającym. By wzmocnić swój chwyt, spróbuj wykonywać różne odmiany spaceru farmera.
Chwyć parę ciężkich hantli i idź tak daleko, jak zdołasz. Odległość zbliżona do pięćdziesięciu metrów jest w porządku. Wykonaj kilka serii na zakończenie treningu, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

4. Wzmacniaj plecy za pomocą innych ćwiczeń… Wiosło ma świetne przeniesienie na podciąganie. Wiosło z hantlami, wiosło ze sztangą, wiosło z kettlami – wszystkie rodzje mogą pomóc. Dołącz je do swoich sesji treningowych.