MAGICZNA SZÓSTKA…

MAGICZNA SZÓSTKA…

MAGICZNA SZÓSTKA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Mięsień prosty brzucha to płaska i długa grupa włókien mięśniowych, biegnąca poziomo od piątego, szóstego i siódmego żebra aż do kości łonowej. To właśnie te poziome wgłębienia rozdzielające mięśnie i tworzące bardzo pożądany sześciopak nadają brzuchowi wygląd kaloryfera – pod warunkiem, że twój trening i dieta na to pozwalają. Ten wielki mięsień odpowiedzialny jest za wyginanie kręgosłupa i zginanie ciała. Zewnętrzne mięśnie skośne umiejscowione są po obydwóch stronach mięśnia prostego brzucha, a wewnętrzne mięśnie skośne biegną ukośnie od prawej strony aż do tych mięśni. Pomagają one w wyginaniu klatki piersiowej oraz kości miednicy.
Mięśniami, które nie mają nic wspólnego z muskulaturą brzucha, ale wyskakują od czasu do czasu, są zginacze stawu biodrowego. Pomagają w przyciąganiu i odciąganiu nóg oraz torsu do i od siebie. Wielu ludzi myśli, że przysiady pomagają w pracy nad mięśniami brzucha. Jednak zamiast tego, często trenują w ten sposób zginacze stawu biodrowego.
Czy izolacja jest możliwa?Jednym z popularnych pytań jest: „czy można wyizolować tylko górne i dolne mięśnie brzucha?” Często podczas treningu, niezwykły wysiłek wkładany jest w skupienie się na górnych lub dolnych mięśniach brzucha, mimo że mięśnie brzucha są gigantycznym blokiem, zasilanym przez te same nerwy. Gdy ćwiczymy mięśnie brzucha, każdy segment jest zaangażowany w mniejszym lub większym stopniu, ale można wykonywać pewne ćwiczenia, które skupiają się bardziej na dolnych niż górnych mięśniach. A więc odpowiedź brzmi: „tak”.


Większe ciężary, lepsze mięśnie brzucha?Teraz, czas powiedzieć coś na temat dodania oporu do ćwiczeń na mięśnie brzucha. Dodatkowe obciążenie sprawia, że trening staje się bardziej intensywny dla niczego niepodejrzewających mięśni. Korzystanie z dodatkowego oporu wymaga większego skupienia na technice, która powinna być idealna, zanim zaczniemy wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia z obciążeniem. Trzeba poświęcić całą uwagę mięśniom, zanim zaczniemy je obciążać. Gdy już dodamy obciążenie, trening nie powinien być wykonywany z pośpiechem, a każde powtórzenie powinno być pod naszą pełną kontrolą.
Przyspiesz proces z czystą dietą…Żadna ilość ćwiczeń izolowanych na dolne mięśnie brzucha nie uwydatni ich, jeśli nie będziesz stosować czystej diety – np. chude białka z różnego typu mięsa i źródeł alternatywnych, węglowodany złożone ze świeżych owoców, produkty pełnoziarniste, a wszystko to popite sporą ilością wody, to wspaniała recepta na uwydatnienie mięśni brzucha.
Dodaj pięć przedstawionych poniżej ćwiczeń do swoich treningów, a szybko uzyskasz płaski brzuch…

BRZUSZKI- SKŁONY W LEŻENIU

Mięśnie docelowe: mięsień prosty brzucha
Mięśnie współdziałające: mięśnie skośne

Przygotowanie: Połóż się na wznak na podłodze, z ugiętymi kolanami i stopami płasko na podłodze. Umieść palce delikatnie za głową, dla wsparcia. Nie naciskaj na nią. Pozwól łokciom swobodnie odchylić się od uszu.
Ćwiczenie: Zrób wydech i podnieś się ku górze, skracając dystans pomiędzy klatką piersiową a biodrami i podnosząc głowę, ramiona oraz górną część pleców z podłogi. Część lędźwiowa zostaje płasko na ziemi.  Powoli wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie.
Wykonaj trzy serie po 15-25 powtórzeń.