KOBIETY – ZMIEŃCIE TŁUSZCZ NA MIĘŚNIE…

KOBIETY – ZMIEŃCIE TŁUSZCZ NA MIĘŚNIE…

KOBIETY – ZMIEŃCIE TŁUSZCZ NA MIĘŚNIE… 300 452 FitNow - treningi personalne

Dlaczego mężczyznom jest łatwiej? Istnieją dwa główne powody, dla których mężczyźni szybciej pozbywają się tłuszczu niż kobiety. Pierwszym jest fakt, że naturalnie mają szybszy podstawowy metabolizm w porównaniu z kobietami, co pozwala im na spożywanie większej ilości kalorii i tracenie takiej samej ilości wagi (dzięki czemu ich dietę łatwiej utrzymać) lub na przyspieszeniu utraty tkanki tłuszczowej dla szybszych wyników. Dzieje się tak ze względu na genetycznie uwarunkowaną budowę męskiego ciała, dlatego w tym przypadku niewiele zmienimy.
Drugim powodem dzięki ktoremu mężczyźni tracą więcej tłuszczu bez wysiłku jest większa masa mięśniowa. Tkanka mięśniowa jest jedną z najbardziej aktywnych tkanek w ludzkim ciele, dlatego im więcej jej mamy, tym szybszy będzie nasz podstawowy metabolizm. Jednak nie można oczekiwać, że kobieta kiedykolwiek wykształci tyle mięśni co mężczyzna, chociaż można nad tym pracować i właśnie z tego powodu polecamy trening siłowy kobietom, marzącym o szybkiej utracie wagi.

Typ kobiecego ciała… Kobiety mają zwykle typ ciała, które odkłada nadmierną ilość tkanki tłuszczowej w udach, biodrach i dolnej części brzucha, więc jeśli to są twoje problematyczne miejsca, nie powinnaś być bardzo zaskoczona. Tłuszcz w tych okolicach jest zwykle bardziej uparty, ponieważ receptory komórkowe, które kontrolują prędkość lipolizy (metabolizmu tłuszczu) są inne w tych miejscach u kobiet, co sprawia, że trudniej zmetabolizować tłuszcz, który tam się zgromadził. Podczas, gdy mężczyźni muszą stoczyć ciężką walkę z tłuszczem w dolnej części pleców i w okolicach brzucha, u kobiet najczęściej najbardziej oporne są uda.
Nie dość, że w tych miejscach występują inne receptory, to jeszcze w kobiecym ciele obserwuje się w nich słabszy przepływ krwi, co jeszcze bardziej zmniejsza ilość metabolizowanego tłuszczu.

Techniki ćwiczeniowe przyspieszające utratę tłuszczu… Z racji, że w tych częściach kobiecego ciała przepływ krwi jest zmniejszony, jednym ze sposobów na przyspieszenie utraty tkanki tłuszczowej jest wykonywanie czynności przyspieszających ten proces. Bieganie interwałowe działa bardzo dobrze, więc jest świetnym sposobem na pozbywanie się tłuszczu z dolnych partii ciała (bieganie pod górkę będzie jeszcze lepsze, ponieważ jest bardziej intensywne).
Wiele kobiet musi się pogodzić z faktem, że będą musiały wykonywać więcej treningów kardio typu HIIT, by pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza jeśli oczekują wyników.