JOGA BIKRAM…

JOGA BIKRAM…

JOGA BIKRAM… 300 422 FitNow - treningi personalne

A więc na co czekasz? Umieszczamy w jednym miejscu porady jak przetrwać pierwsze zajęcia. Przeczytaj je i zapisz się!

Co to jest joga Bikram?
Bikram joga to 90-minutowe zajęcia jogi wymyślone przez Bikrama Choudhury. Składa się z serii 26 pozycji. Łatwe, prawda? Nie, gdy temperatura w pomieszczeniu wynosi 40,6°C – jest to standardowa temperatura, w której uprawia się jogę Bikram. Ten rodzaj jogi oferuje mnóstwo korzyści zdrowotnych i ma masę zwolenników wśród celebrytów…

Dlaczego miałabym sobie to zrobić? Istnieje wiele korzyści płynących z uprawiania jogi Bikram – od pomagania w utracie wagi i przyspieszania metabolizmu, aż po dobroczynny wpływ na różne bóle i depresję. Sesja będzie bardzo męcząca i podczas jej trwania, będziesz nieustannie ocierać pot z czoła, ale gdy już się skończy, poczujesz się dużo lepiej. Będziesz pracować nad swoim ciałem i popychać je do granic możliwości, a to sprawi, że poczujesz się odmłodzona i odzyskasz siły.

Nasze wskazówki…
Pamiętaj o nawodnieniu;
Nie oznacza to, że musisz pochłonąć litr wody po wejściu na salę treningową. Wypij około 2 litrów wody w ciągu dnia, przed sesją. A po treningu pamiętaj, by uzupełnić elektrolity i dobrze się nawodnić.
Nie jedz dwie godziny przez zajęciami; 
Pełen żołądek może sprawić, że będziesz się źle czuła w cieple. Nie powinnaś być również głodna, więc mała przekąska jest w porządku. Musisz poeksperymentować i zobaczyć ile jedzenia możesz spożyć przed treningiem.
Odsłoń nieco skóry;
Będziesz się pocić i po prostu pogódź się z tym. Powinnaś założyć na siebie lekkie, przepuszczające powietrze ubranie. Nie bój się odsłonić nieco skóry, joga to nie zawody. Polega przede wszystkim na stawianiu wyzwań sobie.
Nie walcz z potem;
Gdy będziesz się pocić podczas zajęć, postaraj się nie wycierać potu nieustannie. Pot to spoób twojego ciała na schłodzenie się, więc pogódź się z tym.
Wróć ;
Pierwsza sesja jest szczególnie trudna, ponieważ twój organizm nie wie czego się spodziewać. Ale wróć na swoje drugie zajęcia – dopiero wtedy zacznie się zabawa! Bądź cierpliwa, czerp radość z treningu…i poć się!