JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA LATO?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA LATO?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA LATO? 1550 551 FitNow - treningi personalne

1. Zrezygnuj całkowicie z przetworzonej żywności… Porzuć wszystkie pakowane przekąski, mrożone potrawy i lody czyhające w zamrażarce na chwilę twojej słabości. Nawet kubek z jogurtem owocowym powinien zostać odstawiony. Możliwe, że jest to dość drastyczny krok, lecz podobnie drastyczne będą wyniki w twoim wyglądzie.
Ogranicz swoją dietę do pokarmów, które pochodzą prosto z natury. W twoim menu nie ma teraz miejsca na chipsy i colę.

2. Poważnie podejdź do tematu snu… Jeśli często przesiadujesz po nocach, musisz zmienić swoje nawyki. Skończ projekt do szkoły/pracy wcześniej i zrezygnuj z telewizji nocą.
Ludzie, którzy za mało śpią, są narażeni na większe ryzyko gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Jeśli za mało śpisz, twój metabolizm nie funkcjonuje prawidłowo. Co więcej masz większe predyspozycje na nocne podjadanie.

3. Zastosuj suplementację białka w proszku… Większość kobiet nie przyjmuje wystarczającej ilości białka. Jeśli chcesz zbudować mięśnie i spalić więcej tłuszczu, powinnaś spożywać około 1g białka na kilogram masy ciała. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać tyle z codziennej żywności, spróbuj zastosować suplementację białka serwatkowego. Pij shake’i białkowe przed i po treningu.
Odpowiednia ilość białka w diecie pomaga w pokonaniu zwiększonej chęci na węglowodany!!!

4. Śledź ilość spożywanych kalorii… Śledzenie kalorii może być ciężarem, ale jeśli chcesz zobaczyć postęp, jest to konieczne. Dzisiaj o wiele łatwiej to sprawdzić niż kiedyś. Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie, tablecie lub komputerze i wprowadzać do niej to, co jesz danego dnia. Stale kontrolując ilość przyjmowanych kalorii i makroelementów łatwo określisz, kiedy wprowadzić zmiany do programu diety i treningu. Jeśli nie jesteś pewien co dostarczasz do organizmu, nie jesteś w stanie określić czego brakuje w twojej diecie.

5. Wykonuj kardio mądrze… Wiele kobiet myśli, że „więcej” znaczy „lepiej”, a przynajmniej w treningu kardio. Nie popełniaj tego błędu! Niekończące się sesje na bieżni to nie jest najlepszy sposobób na spalenie tkanki tłuszczowej.
Zamiast tego, spróbuj wykonywać krótkie, super-intensywne sesje kardio. Trenuj na zmianę 30 sekund intensywnego wysiłku z 60 sekundami pracy w wolniejszym tempie i powtarzaj tę sekwencję 8-10 razy. Trening interwałowy możesz wykonywać na dowolnych przyrządach – bieżni, rowerku treningowym, orbitreku, wioślarzu itp. Spróbuj wszystkiego! Nie tylko osiągniesz lepsze rezultaty w porównaniu ze spokojnym kardio w wolnym tempie, ale także trening będzie o wiele ciekawszy!

6. Podnoś ciężary Trening siłowy to naj, naj, najlepszy, sposób na zmianę wyglądu twojego ciała. Będziesz zwiększała swoją masę mięśniową, siłę, poprawiała równowagę, zwinność i rzeźbiła piękne ciało. Przede wszystkim jednak przyspieszysz swój metabolizm. Dzięki zwiększeniu masy mięśniowej, czyli tkanki najbardziej aktywnej metabolicznie, masz szanse na błyskawiczne efekty.
Nie czekaj !!! Zacznij już dziś wprowadzać zmiany !!!