FIT SUPERMAMY…

FIT SUPERMAMY…

FIT SUPERMAMY… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Staraj się zrobić przynajmniej jedną rzecz dla siebie każdego dnia. „Niektóre mamy czują się jak egoistki robiąc sobie wolną chwilę od codzienności, lecz jest dokładnie na odwrót! Ten czas, „twój czas”, sprawia, że czujesz się lepiej, przez co możesz być lepszą matką, żoną, przyjaciółką. Nie ważne jak mało jest tego czasu, zawsze staram się każdego dnia zrobić coś dla siebie. Może to być nawet prosty szybki trening pompek, przysiadów i brzuszków.”

Kasia Buczek Mama 4-letniej dziewczynki
„Witajcie piękne mamy. Wszystkie wiemy, że stosowanie w rodzinie dobrej, zdrowej diety nie jest łatwe. Musimy upewnić się, że każdy jest szczęśliwy, więc trzeba znaleźć punkt równowagi w diecie. Mam kilka wskazówek, które doskonale sprawdzają się w moim przypadku, a którymi chciałabym podzielić się z wami wszystkimi.”
Nigdy nie chodź głodna do sklepu spożywczego. „Zawsze przed wyjściem na zakupy upewnij się, że zjadłaś coś pożywnego. To pozwoli ci uchronić się od kupowania smakołyków, które gdy jesteś głodna, wydają się o wiele bardziej kuszące.”
Zjedz zanim zaczniesz karmić dziecko. „Oczywiście nie zawsze jecie to samo co wasze dzieci. Jeśli planujesz przygotować dziecku pyszne naleśniki z miodem, o wiele trudniej będzie ci powstrzymać się od podjadania będąc głodną.”
Przygotowuj jedzenie na wyjścia. „Moja córka uwielbia chodzić do parku, do kina, na plażę itp. Gdziekolwiek jesteśmy, staram się mieć przy sobie coś zdrowego do przegryzienia dla niej i dla siebie.”

Hania Wójcik Mama trójki dzieci, czwarte w drodze
Bardzo wierzę w to, że dzieci są naszymi naśladowcami. „W zasadzie są naszym lustrzanym odbiciem. Sposób w jaki jemy, mówimy, zachowujemy się, nasze dobre i złe nawyki, nasze przekonania, wszystko chłoną jak gąbka… Jeśli zdrowe jedzenie jest dla ciebie przyjemnością, twoje dzieci również je polubią. Jeśli jednak jesz zdrowo, ale tak naprawdę nie lubisz tego – one to wyczują i również nie będą lubić.”
Wypowiadaj się pozytywnie. „Rozmawiaj z dziećmi o tym dlaczego jesz zdrowo. Nie mów tylko o tym, że dlatego, ponieważ takie jedzenie nie tuczy… to tylko wywoła u dzieci strach przed nim. Zamiast tego przedstaw jakie korzyści przynosi każdy posiłek, jak np. gdy jemy ziemniaki lub pokarmy pełnoziarniste wyjaśniajmy dzieciom, że są bogate w błonnik, witaminy i minerały. Większość dzieci lubi superbohaterów i nawet najmniejsza szansa upodobnienia się do nich, np. będąc silniejszym, jest przyjmowana z maksymalną ekscytacją. Nie pokazuj więc dzieciom tylko tego czego mogą uniknąć, lecz opowiedz o całym spektrum korzyści i pozytywnych skutków zdrowej diety!”