5 TRENINGÓW ZMIATAJĄCYCH TŁUSZCZ…

5 TRENINGÓW ZMIATAJĄCYCH TŁUSZCZ…

5 TRENINGÓW ZMIATAJĄCYCH TŁUSZCZ… 300 440 FitNow - treningi personalne

Ćwicz z obciążeniem, by pozbyć się tkanki tłuszczowej…Przez cały rok starasz się prowadzić zdrowy tryb życia, ale czasem śmieciowe jedzenie również gości na twoim stole. Jako dobrze wyedukowana kobieta fitnessu wiesz, że nadszedł czas na dietę i odpowiednie dostosowanie treningów, by pozbyć się ekstra wałeczków po wakacyjnych imprezach.
Ale z jakiegoś powodu, gdy my, kobiety podejmujemy decyzję, że nadszedł czas na pozbycie się tkanki tłuszczowej, zwykle w pierwszej kolejności rzucamy się na ćwiczenia cardio, a trening z obciążeniem zostawiamy na później…
 
Podkręcanie metabolizmu 24/7…Po pierwsze, powtórzę to, co na pewno słyszałyście już wiele razy: "Mięśnie spalają tłuszcz". Ale co to znaczy? Cóż, mięśnie niekoniecznie spalają tłuszcz, ale przyspieszają metabolizm podczas odpoczynku (RMR).
Mięśnie szkieletowe nazywane są "aktywnymi mięśniami", ponieważ potrzebują energii, by się utrzymać. By po prostu siedzieć, każdy kilogram mięśni w twoim ciele zużywa około 60-120 kalorii dziennie.
Przy odpowiedniej diecie i treningach, każda kobieta jest w stanie zdobyć 3 kg masy mięśniowej rocznie. Jeśli założymy, że twój metabolizm zużywa 100 kalorii dziennie na kilogram masy mięśniowej, oznacza to, że spalisz o 300 kalorii więcej każdego dnia. Każdy kilogram tłuszczu wymaga spalenia 7000 kalorii, możesz więc stracić nawet 16kg wagi w ciągu roku, nie poświęcając ani jednej dodatkowej minuty na cardio.
Jako kobiety, często odrzucamy tego typu rady ponieważ nie chcemy być zbyt duże ani napakowane. Nasze społeczeństwo doskonale wie ile to jest 3kg tłuszczu. Widzimy w jaki sposób nasze ciała się zmieniają, gdy zyskujemy lub tracimy te 3kg. Nie wiemy jednak czym jest 3kg mięśni. Mięśnie są znacznie cięższe niż tłuszcz.
Oznacza to po prostu, że 3kg mięśni ma w praktyce zdecydowanie mniejszą objętość, niż 3kg tłuszczu. Zwiększenie swojej masy mięśniowej o 3kg jest praktycznie prawie niezauważalne dla oka, w przeciwieństwie do 3kg tłuszczu.

Po spaleniu tłuszczu…Godzina ćwiczeń cardio jest doskonała, by spalić zgromadzoną energię, ale w momencie, gdy schodzisz z maszyny, przestajesz spalać kalorie. Natomiast trening z obciążeniem utrzymuje twój metabolizm na wyższym poziomie przez około godzinę po skończeniu treningu. Kolejna zaleta treningu z obciążeniem!
Nauka dotycząca ćwiczeń nazywa to efektem powysiłkowego zapotrzebowaniem na tlen (EPOC). Oznacza to, że po treningu z obciążeniem ciało nadal potrzebuje większej ilości tlenu.
W kolejnych częściach artykułu przedstawione będzie 5 planów treningowych, które pomogą Ci spalać tłuszcz w szaleńczym tempie!