TRENUJ WSZYSTKO…

TRENUJ WSZYSTKO…

TRENUJ WSZYSTKO… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Przede wszystkim nic nie wygląda bardziej niedorzecznie niż facet z jednym wielkim i kilkoma mniejszymi mięśniami. Wiecie dokładnie o czym mówię… Z jakiegoś dziwnego powodu część facetów czerpie przyjemność z trenowania tylko klatki piersiowej i bicepsów.
Być może te jednostki myślą, że kobiety bardziej zwracają uwagę na te mięśnie niż na inne. Widziałem to wiele razy i mogę wam powiedzieć, że to niedorzeczne! Pozwólcie, że podam wam kilka powodów, dla których powinniście trenować wszystkie części ciała.

Wszystko jest ze sobą powiązane…Przede wszystkim jeśli chcesz mieć dużą klatkę piersiową, musisz mieć silne mięśnie piersiowe. Koniec, kropka. Ruchy podczas wyciskania są asekurowane przez siłę ramion oraz tricepsów. Więc jeśli ramiona i tricepsy są silne, mięśnie klatki piersiowej będą również silne, dzięki działaniu pomocniczemu.
Kolejnym mięśniem, który odgrywa ważną rolę w wyciskaniu na ławce i zyskiwaniu dużych mięśni piersiowych są mięśnie pleców. Jak to jest możliwe? Cóż, jeśli wyciskasz przy użyciu odpowiedniej techniki, wiesz, że trzeba wyprostować i naciągnąć plecy, gdy napinasz klatkę piersiową.
Czy kiedykolwiek miałeś trudny dzień treningowy skupiający się na klatce piersiowej, a twoje mięśnie najszersze grzbietu oraz mięśnie klatki piersiowej trochę bolały następnego dnia? Mnie się to przytrafiło. I znowu okazuje się, że mięśnie piersiowe mają silne powiązania z inną grupą mięśni.
Jeśli twoje plecy są silne, bicepsy również będą silne, ponieważ biorą udział w ruchach pleców. Im więcej ciężaru możesz podnieść za pomocą bicepsów przy zachowaniu prawidłowej postawy, tym większe będą te mięśnie. Hmmm…zaczynasz wiedzieć już pewną zależność?

Ruchy złożone…Inną ważną kwestią, którą chciałbym poruszyć jest znaczenie dużych, złożonych ruchów, takich jak przysiady lub martwy ciąg. Dlaczego tak wielu ludzi śmiertelnie boi się przysiadów? To proste! Intensywne przysiady sprawią, że będziesz chory jak pies! To samo tyczy się martwego ciągu.
Te ruchy używają tylu mięśni pomocniczych, w porównaniu z wieloma innymi ćwiczeniami, że stanowią raczej trening całego ciała niż ćwiczenie izolacyjne. Jeśli czujesz zawroty głowy po serii przysiadów albo martwego ciągu, wiesz dokładnie o czym mówię.
Jeśli nie miałeś przywileju odczuwania zawrotów głowy, prawdopodobnie nie ćwiczysz wystarczająco mocno i powinieneś co nieco poczytać na temat intensywności wykonywanych ćwiczeń.

Nie trzeba nic więcej mówić!Powstało mnóstwo artykułów, publikowanych w popularnych magazynach i czasopismach, które podkreślają, że przysiady powodują uwolnienie większej ilości testosteronu. By poprzeć tę teorię, pomyśl tylko o 200kg sztandze podczas przysiadów.
A teraz wyobraź sobie samego siebie, podnoszącego tą samą, 200kg sztangę. Będziesz potrzebował więcej niż tylko nóg, żeby ją ruszyć. Potrzebna będzie ci siła całego ciała.
Jak sam widzisz, jeśli możesz bezpiecznie i poprawnie wykonać przysiad z obciążeniem 200kg, można praktycznie zagwarantować rozrost mięśni, poza przypadkiem jakiejś genetycznej anomalii, która nie pozwala ci na rozrost, mimo że masz ogromną siłę. Szczerze w to wątpię, ale może się to przytrafić, więc nie pomijajmy żadnego przypadku.
Jeśli chodzi o martwy ciąg, wystarczy, że posłużę się przykładem trójboistów z całego świata. Potrafią wykonywać masywny martwy ciąg i są masywni. Hmmm… znów zadam to pytanie: czy zaczynasz wiedzieć już pewną zależność?
Jeśli nie, możesz nadal wykonywać te tak zwane ruchy izolacyjne, które zabierają znacznie więcej czasu. Jeśli naprawdę chcesz urosnąć, musisz trenować wszystkie mięśnie i trenuj je za pomocą wypróbowanych i prawdziwych ćwiczeń podstawowych. Poniżej znajdziesz moją aktualną rutynę treningową, która została zaprojektowana po to, by przede wszystkim zwiększyć masę moich mięśni.