TRENING EKSTREMALNY…

TRENING EKSTREMALNY…

TRENING EKSTREMALNY… 300 435 FitNow - treningi personalne

Zalecenia treningowe; Na tym etapie zaawansowania treningowego powinieneś już wiedzieć jak ważna jest rozgrzewka przed taką ilością powtórzeń z tym obciążeniem – nie musimy wam tego powtarzać.
Kluczowym elementem tego treningu jest zalecenie, by zawodnik zaczynał od obciążenia, które pozwoli mu jedynie na wykonanie tylu powtórzeń ile zaplanował, ani jednego więcej. Na przykład, w dniu pierwszym, zawodnik zaczyna od obciążenia, z którym może wykonać max 8 powtórzeń wyciskania na ławce. Załóżmy, że dla takiej ilości powtórzeń, obciążenie maksymalne wynosić będzie dla niego 100kg – to będzie obciążenie od którego zaczniemy.
Typowy dzień treningu (klatki) będzie więc wyglądał tak:

Wyciskanie na ławce 1 x 8 x 100kg (10 sek odpoczynku)
1 x 4 x 100kg +1 x 4 x 90kg (10 sek odp)
1 x 3 x  90kg +1 x 5 x 80kg (10 sek odp)
1 x 5 x  80kg +1 x 3 x 70kg (10 sek odp)

1 x 8 x 100kg (10 sek odpoczynku), następnie rozpoczynasz drugą serię z obciążeniem 100kg, jednak możesz ukończyć jedynie 4 powtórzenia, więc zmniejszasz obciążenie do 90kg i wykonujesz pozostałe 4 powtórzenia. W dzienniku zatem druga seria wyglądać będzie następująco: 1 x 4 x 100kg, 1 x 4 x 90kg (10 sek odpoczynku). Po zakończeniu drugiej serii odpocznij 10 sek i zacznij trzecią z obciążeniem 90kg. Uczucie zmęczenia sprawia, że jesteś w stanie wykonać jedynie 3 powtórzenia i decydujesz się zmniejszyć obciążenie do 80kg i z nim ukończyć trzecią serię. Czwartą serię zaczynasz z 80kg, lecz ponownie z powodu zmęczenia wykonujesz jedynie 5 powtórzeń i znów obniżasz obciążenie do 70kg, z którym kończysz serię.
Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w ten sposób i z tego typu intensywnością. Celem tego treningu jest nie tylko przełamanie zastoju, ale także doskonała poprawa kondycji, lecz tylko jeśli ćwiczyłeś już wcześniej z ciężarami co najmniej przez rok. Jedyną wadą tego treningu jest to, że może doprowadzić niektórych do przetrenowania i zniechęcić do siłowni, lecz to nie zdarza się często, a korzyści z tego typu treningu są niesamowite. Zwiększa siłę, wytrzymałość i zostawia wystarczająco dużo czasu, byś mógł wykonać dodatkowy trening kardio.