TECHNIKA WYCISKANIA…

TECHNIKA WYCISKANIA…

TECHNIKA WYCISKANIA… 300 479 FitNow - treningi personalne


4. Zgięte nadgarstki;Gdy chwytasz sztangę, nie pozwól nadgarstkom na zgięcie się. Sztanga powinna zostawać w linii z twoimi przedramionami. Jeśli pozwolisz nadgarstkom się swobodnie zginać, możesz nabawić się problemów. Co ważniejsze, oznacza to również, że sztanga będzie w linii z twoimi głównymi źródłami mocy.
Potrzebujesz wskazówki wizualnej? Utrzymuj nadgarstki w napiętej pozycji, jakbyś chciał uderzyć ciężki worek treningowy.

5. Częściowe powtórzenia; Kto powiedział, że można zakończyć ruch 15cm nad klatką piersiową? Czy ci sami ludzie parkują pół metra od krawężnika?
Dolna część wyciskania na ławce następuje wtedy, gdy mięśnie klatki piersiowej są najbardziej aktywne. Jeśli nie dotykasz klatki piersiowej odbierasz swoim mięśniom dużo pożytecznej pracy. Oczywiście, że to najtrudniejsza część ćwiczenia. Właśnie o to chodzi.
Jeśli wykonujesz częściowe powtórzenia, by zwiększyć swoje osiągi, pozwól, że ci doradzę: każde powtórzenie, przy którym nie dotykasz klatki piersiowej oraz nie kończysz go pełnym wyprostem łokci – nie jest powtórzeniem. Oznacza to, że nie możesz go policzyć, gdy kolega z siłowni spyta: "Ile wycisnąłeś?".
To prawda, że częściowe wyciskanie na ławce jest akceptowalne w niektórych programach treningowych, ale to już sięga ponad obszar mojej jurysdykcji w tym artykule. Rozmawiamy tutaj o standardowym wyciskaniu na ławce.

6. Trampolina z klatki piersiowej;Na całe szczęście obecnie nie widzę już tak wielu przypadków tego procederu co kiedyś, ale dawniej ludzie odbijali sztangę od klatki piersiowej jakby sam konkurs na tym tylko polegał. To kolejny sposób na oszukiwanie, przynoszenie skutków odwrotnych niż zamierzone i lepiej uwierz na słowo – jest niebezpieczny.
Znałem faceta, który nigdy nie wyciskał bez odbijania sztangi o klatkę piersiową. Później zapisał się na zawody, podczas których musiał zatrzymać sztangę na klatce piersiowej. Jego mięśnie piersiowej pękły jak stary ręcznik.
Nową wersją trampoliny na klatce piersiowej, którą nadal widzę jest upuszczanie sztangi w fazie obniżania i szybkie jej zatrzymywanie nad klatką piersiową. Odbierają sobie negatywną fazę podnoszenia, która jest tak samo efektywna w budowaniu mięśni jak pozytywna faza.
Wyobraź to sobie w taki sposób: musisz kontrolować moment obniżania, jakbyś ściskał ciężką sprężynę. Gdy sztanga dotyka twojej klatki piersiowej, sprężyna unosi się do góry, dając ci moc na dalszą część ruchu.

7. Zbyt duże obciążenie; To stały problem w sali z ciężarami. Powstrzymuję się całą moją siłą woli, by nie krzyknąć: "Wyciskasz czy asystujesz koledze w podciąganiu sztangi wzdłuż tułowia?"
Jeśli wykonujesz serię ośmiu powtórzeń z obciążeniem, które możesz podnieść do pełnego wyprostu tylko dwa razy, wyluzuj kolego. Jedno lub dwa powtórzenia w asyście, po wykonaniu przynajmniej pięciu bez żadnej pomocy, to wszystko przy czym potrzebujesz pomocy.
A jeśli komuś asystujesz, nie pozwól by sztanga się zatrzymała. Zawsze pilnuj, by się poruszała.