TAO FitNOW

Sebastian Szadowski Trener Personalny Kraków

TAO FitNOW

TAO FitNOW 1550 650 FitNow - treningi personalne

Jeśli przyjrzysz się całemu przemysłowi fitness zobaczysz, że jego elementy mogą być całkowicie dobre albo kompletnie złe.  Mam na myśli to, że ludzie spierają się o przysiady i brzuszki i ruchy plyometryczne…to powoli staje się niedorzeczne. Oto zasady treningu, których nie można odrzucić i które są całkowicie niezbędne jeśli chcemy osiągać krótko- i długoterminowe sukcesy na siłowni.

12 zasad FitNOW – i każdej szanującej się osoby która rozumie że  WIEDZA TO MOC!!!
1. Ciągłość
Jeśli nie będziesz konsekwentny i nie poświęcisz godzin, tygodni, miesięcy lub lat, nie ma znaczenia jaką posiadasz wiedzę. Wszyscy chcemy iść po linii najmniejszego oporu, szukamy skrótów, nawet gdy one nie istnieją. Trening powinien być trudny, a my powinniśmy zapewniać sobie nową stymulację. Właśnie dlatego trenujemy, by przystosowywać się i iść na przód.
Jeśli twój tyłek nie jest na siłowni, nie chcę słyszeć, że nie osiągasz żadnych rezultatów. Zachowanie ciągłości wcale nie jest takie skomplikowane. Jeśli wykonywałeś niezliczoną ilość pompek, 100 przysiadów, 100 podciągnięć, 50 powtórzeń martwego ciągu i wyciskałeś ciężar na ławce 50 razy każdego tygodnia przez pięć lat i dobrze się odżywiałeś, jesteś w całkiem niezłej kondycji.

2. Zrozumienie
To proste: jeśli nie rozumiesz co robisz albo dlaczego to robisz, trening nie zadziała.
Przyjrzyj się elementom, z których składa się twój program. Czy wiesz dlaczego podnosisz ciężary albo co zyskasz dzięki superseriom? Jeśli chcesz osiągać dobre wyniki, powinieneś wiedzieć takie rzeczy.

3. Regeneracja
Ten element powinien zostać umieszczony w programie jako pierwszy, ponieważ dzięki niemu można naprawdę zyskać korzyści.  Trenowanie sześć razy w tygodniu w żaden sposób nie pomoże twojemu ciału, ale złamie je, chyba że zapewnisz mu czas na regenerację. Trzy duże wskazówki dotyczące regeneracji:
– Zapewnij sobie co najmniej siedem godzin snu dziennie.
– Przyjrzyj się swojej diecie (więcej na ten temat za chwilę).
– Pamiętaj, by twoje wolne dni naprawdę były wolne. Oznacza to, że w ogóle nie powinieneś wykonywać treningu. Przykłądowo- niedzielna przechacka rowerowa nie jest idealną formą regeneracji.

4. Solidna podstawa
Jeśli jesteś osobą początkującą, która przychodzi do Centrum Treningowego FitNOW, nie oczekuj, że od razu będziesz korzystać z gum i łańcuchów. Nawet nie oczekuj, że dotkniesz jakiegokolwiek obciążenia przed tydzień albo dwa.
Istnieje całe mnóstwo ćwiczeń, zanim przejdziemy do tych bardziej seksownych.
W zależności od osoby, możemy trenować z masą ciała przez kilka tygodni zanim dotkniemy ciężary. Ma to na celu przygotowanie ciała na napięcie, które będzie musiało wytrzymać, nauczenie twojego ciała używania wszystkich jego jednostek motorycznych oraz zwiększenie świadomości własnego ciała.
To typowa ludzka natura.  Omińmy podstawy i bądźmy wkurzeni, gdy te lepsze ćwiczenia nie zadziałają.

5. Indywidualizacja
Program musi odwzorowywać indywidualne potrzeby.
To co działa w twoim przypadku, niekoniecznie musi działać na mnie.  Wszyscy chcemy do siebie dopasować ten sam program, prawda?
Mam na myśli to, że na pewno już wiesz, co na ciebie działa najlepiej. Wiesz, w których miejscach jesteś spięty, w których słaby i jakie jedzenie jest dla ciebie złe. Ale istnieje szansa, że jesteś zbyt dużym mięczakiem, żeby cokolwiek z tym zrobić.
Twoje ciało jest niewiarygodnym informatorem, ale większość z nas nie potrafi się od niego uczyć.

6. Specjalizacja
Zbudowałeś już postawę, ale teraz potrzebujesz specjalizacji. Chcesz mieć wielkie mięśnie? Chcesz być trójboistą? Musisz zaplanować co dokładnie chcesz osiągnąć.
Wiele programów treningowych łamie tą zasadę.  Na siłowni pojawia się facet, który wykonuje trening całego ciała od czterech lat i chce mieć większe ramiona. Tak, wyciskanie na ławce może być cudownym ćwiczeniem, ale jeśli masz napakowaną klatkę piersiową, a ręce jak T-Rex, nadszedł czas na uginanie przedramion człowieku.