STYMULUJĄCA ZMIANA…

STYMULUJĄCA ZMIANA…

STYMULUJĄCA ZMIANA… 300 483 FitNow - treningi personalne

Każdego dnia plan ma kompletnie zniszczyć odpowiednią grupę mięśniową. Wykonaj każde ćwiczenie na daną grupę mięśniową, jakie tylko znasz i doprowadź mięśnie do zmęczenia z każdej możliwej strony. Zastosuj techniki zmiany intensywności, jak zmniejszanie obciążeń podczas poszczególnych serii oraz wersje odwrotne.
Nie ma żadnych zasad. Twoją misją jest zmiażdżenie mięśni, a następnie należy dać grupie mięśniowej cały tydzień na przegrupowanie się zanim znów zaczniesz trenować.
Zwariowane? Ależ tak. Oczywiście, że tak. Więc nie wykonuj tego zbyt często. Używaj tego planu jako okazjonalnego budzika, jako nuklearnej broni przełamującej zastój.

Trening dzielony nóg; Myślisz, że trening nóg jest do niczego? A może po prostu nienawidzisz mdłości i palącego kwasu mlekowego, który zazwyczaj efektywny trening nóg powoduje?
Cóż, istnieje duża szansa, że gdyby trener Charles Poliquin cię spotkał, jak zwykle użyłby swojego cieszącego się złą sławą żartu: "Ej, to są twoje nogi czy jeździsz na bocianie?" Ponieważ jeśli nienawidzisz trenowania nóg, twoja dolna część prawdopodobnie wygląda właśnie w taki sposób.
Nie przejmuj się. Oto trening dzielony, który nie tylko sprawia, że trening nóg jest bardziej znośny, ale również, że stają się one większe, ponieważ skupiasz się na mięśniach czworogłowych i dwugłowych podczas dwóch oddzielnych sesji.
Trening przedstawia się następująco:
 – Dzień 1: Mięśnie dwugłowe i łydki
 – Dzień 2: Plecy i ramiona
 – Dzień 3: Wolny
 – Dzień 4: Mięśnie czworogłowe i łydki
 – Dzień 5: Klatka piersiowa i ręce
 – Dzień 6: Wolny
  Nie tylko trening nóg został podzielony, ale dodatkowo łydki trenowane są dwa razy w tygodniu. Przyznaj się: potrzebujesz tego.
Uwaga: Ten pomysł został również opisany jako dzień skupiający się na biodrach i dzień skupiający się na mięśniach czworogłowych ud. To praktycznie to samo: jednego dnia wykonujesz martwy ciąg i tym podobne, następnego przysiady i różne odmiany.

Trening dzielony pchanie/przyciąganie; Niektórzy trenerzy lubią myśleć o ruchach, a nie o mięśniach. Jeśli umieścisz ten trening w tygodniowym programie będzie czymś pomiędzy treningiem całego ciała i standardowym treningiem dzielonym, co sprawia, że jest to ulubiony program większości osób.
Trening może wyglądać tak:
 – Dzień 1: Wyciskanie
 – Dzień 2: Podciąganie
 – Dzień 3: Wolny
 – Dzień 4: Wyciskanie
 – Dzień 5: Podciąganie
Częściami ciała trenowanymi przy "wyciskaniu" są klatka piersiowa, mięśnie czworogłowe ud, ramiona, tricepsy i łydki.
Odwrotnie, "podciąganie" skupia się na plecach, mięśniach dwugłowych, bicepsach i przedramionach.
Przykładowe ćwiczenia "wyciskania" to: wyciskanie na ławce, przysiad, wyciskanie nad głową, pompki rzymskie na poręczach, boczne unoszenie ramion z obciążeniem i wyciskanie francuskie.
Przykładowymi ćwiczeniami na podciąganie są: martwy ciąg, podciąganie na drążku, uginanie przedramion z hantlami, shrugs i wiosło.

Stare , dobre dzielenie; Bardzo popularny trening dzielony kulturystów i prawdopodobnie jeden z pierwszych, którego każdy z nas używał. To efektywny plan i naprawdę zachowane są w nim podziały na pierwszorzędne/drugorzędne mięśnie poruszające.
Jedyny problem? Sprawia, że poniedziałek jest międzynarodowym dniem klatki piersiowej.
Cóż, zacznij swój tydzień od pleców jeśli nie możesz znaleźć wolnej ławki na siłowni!
 – Dzień 1: Klatka piersiowa
 – Dzień 2: Plecy
 – Dzień 3: Nogi,
 – Dzień 4: Ręce i ramiona,
 – Dzień 5: Wolny

Jaki jest twój ulubiony trening dzielony? Nie możemy omówić wszystkich istniejących treningów dzielonych w jednym artykule, ale być może zasugerowaliśmy ci od czego zacząć albo daliśmy kilka nowych pomysłów.