PODRASUJ SWOJĄ TECHNIKĘ PODNOSZENIA…

PODRASUJ SWOJĄ TECHNIKĘ PODNOSZENIA…

PODRASUJ SWOJĄ TECHNIKĘ PODNOSZENIA… 300 428 FitNow - treningi personalne

Kochasz wyciskać na ławce, ale twoje ramiona nie chcą współpracować. Tak naprawdę ból ramion stał się tak ograniczającym czynnikiem, że całkowicie zamieniłeś swój trening na ławce na trening z hantlami.
Na początku ten plan wydawał się dobry, ale teraz całkowicie spanikowałeś, ponieważ nawet z tym zmniejszonym obciążeniem twoje stawy nadal krzyczą. Wyciskanie na ławce przeciętnego faceta z siłowni jest zwykle zbiorem błędów technicznych. W przypadku większości osób trenujących, problem z wyciskaniem na ławce nie ma nic do rzeczy z ich ramionami. Jest spowodowany tym, że nigdy nie zostali właściwie nauczeni techniki i nie mają pojęcia, jak wykonać ruch i nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Zanim całkowicie zrezygnujesz z wyciskania na ławce, rozważ zastosowanie tych trzech sposobów na poprawienie techniki, które mogą natychmiastowo sprawić ogromną różnicę.

1. ZMIEŃ CHWYTZastanów się nad kątem, pod którym wyciskasz hantle. Jeśli wyciskanie sztangi na ławce sprawia ci ból, dlaczego chcesz trzymać hantle w taki sam sposób? Wyciskanie ze spodnią stroną dłoni skierowaną ku górze jest akceptowalne, a nawet preferowane, ponieważ jest to pierwszy krok do złagodzenia nacisku wywieranego na twoje stawy ramienne.

2. TRZYMAJ ŁOKCIE BLISKOPrzybliż łokcie podczas ekscentrycznej części podnoszenia. Wysuwanie ich za bardzo na boki nie jest właściwym sposobem wyciskania. Pozbawiasz się dużej ilości mocy z dolnej części podnoszenia, zmuszając swoje ramiona, by wykonywały zbyt duży zakres ruchu obracając się. Przyciskanie łokci do boków podczas ruchu w dół wymaga mniejszego obrotu, zdecydowanie mniej obciąża twoje stawy i pomaga wytworzyć znacznie więcej siły – co pozwala ci na poradzenie sobie z większym obciążeniem.

3. DODAJ MOCYZwracaj również uwagę na umiejscowienie twoich dłoni względem łokci. Gdy zaczynasz wypychać hantle w górę, twoje przedramiona powinny znajdować się w pozycji prostopadłej do podłogi, z hantlami bezpośrednio nad twoimi ramionami. To właśnie jest twój wektor siły – prosta linia, która rozpoczyna się przy twoich łokciach i ciągnie się przez twoje dłonie aż do sufitu.