NIEKONWENCJONALNY TRENING NA TRICEPSY…

NIEKONWENCJONALNY TRENING NA TRICEPSY…

NIEKONWENCJONALNY TRENING NA TRICEPSY… 600 399 FitNow - treningi personalne

Po co trenować tricepsy?

Jeśli jesteś trójboistą, wiesz, że silne tricepsy pomagają prostować łokcie podczas wyciskania na ławce. Więc podnoszenie dużych ciężarów na ławce wymaga silnych tricepsów. Rozumiemy się w tej kwestii? To dobrze.
Jeśli jesteś kulturystą, prawdopodobnie słyszałeś również, że tricepsy tworzą większą część masy mięśniowej górnej części rąk. Jako osoba trenująca przed lustrem prawdopodobnie rozumiesz jak ważne jest włączenie ćwiczeń izolacyjnych do treningu, by zbudować pełne, dobrze zrównoważone tricepsy. Więc jeśli chcesz mieć ogromne ręce, musisz zacząć wykonywać ćwiczenia izolacyjne. Nikt nie wnosi sprzeciwu, prawda?
Jednak wielu trenerów nie wierzy w wykonywanie ćwiczeń izolacyjnych lub skupiających się na pojedyńczym stawie. Ci trenerzy wystrzegają się praktycznie przed każdym rodzajem treningu izolacyjnego, usprawiedliwiając swój wybór za pomocą sloganów jak: "ćwicz ruchy, nie mięśnie " lub "integrujemy a nie izolujemy".

Zalety treningu izolacyjnego na tricepsy…
Podczas, gdy ta sentencja brzmi mądrze i chwytliwie, myślę że nie ma żadnego sensu, bo co wykonuje ruch? Mięśnie! Jeśli mięśnie wykonują ruch, to każdy trening mięśni, niezależnie czy izolacyjny czy inny, jest treningiem ruchowym. Dodatkowo, skoro tricepsy nie są mięśniami "funkcjonalnymi", dlaczego ludzie, którzy mają naderwane tricepsy nie mogą wykonywać żadnych czynności, zwłaszcza sportowych?
Prawda jest taka, że nie istnieją bardziej i mniej ważne mięśnie. Jedyne co istnieje to mięśnie, z których każdy jest tak samo ważny. Nie mówię, że sportowcy muszą wykonywać "dzień tricepsów', ale ćwiczenia izolacyjne na tricepsy jako zakończenie treningu górnych partii ciała może poprawić ich osiągnięcia i zapobiec kontuzjom.
To nie jest nic nowego! 

Pompki szwedki – wykonywać czy nie wykonywać?Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń wszechczasów są pompki szwedki. Mimo, że kilka pompek cię nie zabije, nie jestem zwolennikiem tego ćwiczenia. Optymalny kąt uniesienia rąk w ugiętej pozycji wynosi 60-70 stopni i może sięgać poza "zdrowy" obszar. Biorąc pod uwagę to, że obciążenia używane podczas wykonywania pompek szwedzkich są duże (co najmniej ciężar ciała), to może być przepis na urazy. Dodatkowo mogą one powodować dużo niechcianego napięcia na przednie mięśnie ramion oraz klatkę piersiową.
Jeśli długość treningu jest celem, po co wykonywać pompki szwedki, podczas gdy możesz aktywować tricepsy w podobny sposób, bez wywierania niepotrzebnego nacisku, przy użyciu prostowania ramion z linką wyciągu górnego?