NIE ZAPOMNIJ O PRZENOSZENIU HANTLI ZA GŁOWĘ

NIE ZAPOMNIJ O PRZENOSZENIU HANTLI ZA GŁOWĘ

NIE ZAPOMNIJ O PRZENOSZENIU HANTLI ZA GŁOWĘ 300 450 FitNow - treningi personalne

Podstawowe ćwiczeniu w erze Arnolda i o jednym z moich ulubionych, wyjątkowych ćwiczeń na siłowni…

Z jakiegoś powodu ten klejnot wśród ćwiczeń wypadł z programów większości ludzi. Może nadszedł czas wymyślnych urządzeń oraz nowa era treningów, a to ćwiczenie po prostu zostało zapomniane.
Jestem tutaj, by powiedzieć wam, żebyście ignorowali tego typu myślenie. Nie zapominajcie o tym ćwiczeniu, ponieważ dodanie dumbbell pullover do rutyny pozwoli wam osiągnąć znaczną poprawę, której nie uzyskacie przy pomocy żadnego innego ruchu. Zastanówmy się nad tym: Jeśli jest ono wystarczająco dobre dla Arnolda, z pewnością jest dobre dla ciebie.

Zalety ćwiczenia…

Wersja ćwiczenia została spopularyzowana w latach 70′ – w złotej erze kulturystyki, zwłaszcza przez Arnolda, który używał go najczęściej jako brutalne ćwiczenie kończące w jego obecnie sławnych podwójnych rutynach dzielonych.
Arnold zawsze chwalił zalety tego ćwiczenia, a nawet wspominał, że jego zdaniem poszerza jego klatkę piersiową.
Nie jestem pewien czy dowody naukowe popierają akurat tę korzyść, ale wiem, że istnieje długa lista czynników, które sprawiają, że jest to skuteczna broń w twoim arsenale.
Jeśli wykonuje się je właściwie, uderza we wszystkie mięśnie – od dolnej strony mięśni piersiowych po brzuch, mięśnie szerokie grzbietu i tricepsy – pracuje nad tymi mięśniami w wyjątkowy i korzystny sposób.

Popularność…

Skoro wiemy to wszystko to dlaczego nikt nie wykonuje przenoszenia hantli? Oto teoria, którą wymyśliłem: być może jest to zbyt skuteczne ćwiczenie na górną część ciała. 
Ponieważ skupia się na wielu miejscach, ludzie nie są pewni czy będzie pasowało do ich rutyny, więc po prostu je pomijają. Trenowanie dużych grup mięśniowych (jak klatka piersiowa i plecy) razem zazwyczaj nie jest normą, stąd właśnie dylemat dotyczący pullovers.
Ale moją radą i jednocześnie prostym rozwiązaniem jest, by po prostu wybrać dzień i wykonać ćwiczenie. Kluczem jest dodanie go do dnia treningowego i wykonanie pracy.
Jeśli nie robimy dnia z treningiem push/pull (klatka piersiowa i plecy), wtedy najlepiej wykonywać ćwiczenie w dniu przeznaczonym na trening klatki piersiowej.
Wykonuję dużą ilość powtórzeń, zwykle w zakresie 12-20 i naprawdę skupiam się nad głębokim rozciągnięciem w każdej serii, zazwyczaj wykonując ich od 3 do 4.

Zalety ćwiczenia…

To ćwiczenie pomogło mi zmienić moją sylwetkę, ponieważ poprawiło miejsca, które ciężko trenować i zamieniło je w moje mocne strony. Moje mięśnie zębate przednie stały się głębsze i naprawdę się wyróżniają, a ja szczerze uważam, że uzyskałem to dzięki latom wykonywania pullover. Jednocześnie wpłynęło ono również na moje mięśnie szerokie grzbietu, tworząc linie i widoczne mięśnie. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że te dwa miejsca stały się moją silną stroną i zaczęły być widoczne, gdy dodałem pullovers do moich treningów.
Ale istnieją dwie kluczowe sprawy, jeśli chodzi o to ćwiczenie.
Wielu ludzi wykonuje je w pośpiechu i nie skupia się na odpowiednim rozciąganiu. Uczucie głębokiego rozciągania jest konieczne w przypadku tego ćwiczenia. Ważne jest również to, by skierować biodra i głowę w dół, co daje pewność, że nie wymachujesz ciężarem. Kierując biodra w dół poczujesz, że twoje mięśnie szerokie grzbietu pracują i zaczniesz czerpać korzyści.
Jeśli wykonasz ćwiczenie poprawnie, poczujesz, że górne mięśnie brzucha, mięśnie szerokie grzbietu i tricepsy ciężko pracują, dając ci wycisk, który trudno jest uzyskać poprzez inne ćwiczenie.
Niezależnie od jak masz powód, by nie wykonywać tego ćwiczenia, nie jest on dobry.
Postąp właściwie i dołącz to ćwiczenie do swojej rutyny i nie pozwól, by cudowny dumbbell pullover odszedł w zapomnienie.