Proste przykłady… Na przykład martwy ciąg wydaje się być prostym ruchem – po prostu podnosisz coś z podłogi – jednak wymaga oruszania kostkami, kolanami i biodrami w jednym czasie, gdy opierasz ciężar na ramionach i stabilizujesz kręgosłup podczas podnoszenia sztangi. To proste działanie pozwala pracować nad mięśniami nóg, pleców, ramion, korpusu, etc. To trening całego ciała wykonany za pomocą jednego ruchu.
Inne ćwiczenia całego ciała przenoszą ruchy złożone na wyższy poziom poprzez dodawanie elementów dynamicznych.
Na przykład zarzut sztangą wymaga podniesienia ciężaru z odpowiednią mocą, abyś był w stanie umieścić ją w przedniej części ramion. Taki ruch nie tylko stymuluje do pracy różne mięśnie, ale również potrzebny jest tutaj ruch eksplozywny, umożliwiający podniesienie sztangi z prędkością dającą wycisk mięśniom szybkokurczliwym – tym, które biorą udział w ruchach dynamicznych i mają największy potencjał do wzrostu. (Włókna wolnokurczliwe służą do wytrzymałości i mają mniejszy potencjał do wzrostu). Właśnie dlatego biegacze dystansowi zwykle są szczuplejsi niż sprinterzy.
Ćwiczenia łączone… Ćwiczenia łączone to takie, które korzystają z dwóch lub większej ilości ruchów, by stworzyć nowe ćwiczenie.
Podaliśmy cztery przykłady, ale w tej kwestii jesteś ograniczony jedynie swoją wyobraźnią – jeśli chodzi o tworzenie nowych ćwiczeń złożonych.
Nie ma powodu, dla którego nie mógłbyś chwycić za hantle (lub sztangę) i wykonać połączenia martwego ciągu, następnie zarzutu i wyciskania w pionie…
Poprzez łączenie ze sobą takich ćwiczeń, wykonujesz sporą robotę, co jest świetne, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, oszczędność czasu i trenowanie swojego ciała, by funkcjonowało jako pojedyncza jednostka.
You must belogged in to post a comment.