Bez właściwego odżywiania, plan treningu klatki nigdy nie będzie kompletny. Możesz spędzać wiele godzin na siłowni, ale bez odpowiednich surowców nie nastąpi regeneracja, gdy już zniszczysz mięśnie odpowiednim treningiem.
By zbudować większe mięśnie piersiowe, potrzebujesz nadwyżki kalorii i prawidłowego podziału węglowodanów, białek i tłuszczów. Skup się na mądrym planowaniu posiłków, by przyspieszyć tempo wzrostu, a twój program stanie się nie do pobicia.
Więcej Kalorii = Więcej Masy Jeśli chcesz większej klatki, musisz więcej jeść. Aktywni faceci potrzebują 30-34 kalorii na każdy kg masy ciała, by zachować mięśnie. By zbudować 1kg mięśni w dwa tygodnie, będziesz musiał dodać 3500 kalorii tygodniowo (1kg to około 7000 kalorii).
Istnieje wiele sposobów na dodanie kalorii. Na przykład, 500 dodatkowych kalorii dziennie, daje w sumie 3500 w ciągu tygodnia. Jeśli naprawdę koncentrujesz się na wzroście klatki piersiowej, możesz trenować ją w kilku sesjach tygodniowo. Jeśli wykonujesz 3 treningi klatki na tydzień, możesz podczas dni treningu klatki jeść pierwsze dwa posiłki po treningu w ilości 700-1000 kalorii.
Makroelementy Podział makroelementów nie będzie różnił się od standardowego. Spożycie białka powinno być uzależnione od masy ciała, około 2g na kilogram, niezależnie od celu. Możesz zwiększyć ilość białka do 2,5-3g na kilogram w dni treningu klatki, lecz na pewno nie będziesz potrzebował więcej.
Lepiej zwiększyć spożycie węglowodanów dla optymalnego wzrostu. Nie oznacza to, że masz od razu pakować w siebie tyle węgli ile tylko możesz, lecz wystarczająca ilość węglowodanów utrzyma ciało w stanie anabolicznym i dostarczy energii do mięśni podczas intensywnych sesji treningowych.
Jeśli nie jesz wystarczająco dużo węglowodanów, możesz czuć się słaby i powolny podczas treningów. Oznacza to, że nie będziesz w stanie wykonać odpowiedniej pracy dla optymalnego wzrostu klatki piersiowej.
Nie ma sztywnych reguł dla spożycia węglowodanów i tłuszczów, lecz dla większości ludzi chcących zbudować masę i siłę, 150g węglowodanów lub więcej powinno być w porządku. W te trudne dni treningu klatki, możesz zwiększyć spożycie węglowodanów do 200g. Nie każdy ma dokładnie taki sam organizm, więc nie dla każdego najlepsza będzie taka sama dieta. Jeśli już przyjmujesz zwiększoną ilość kalorii, możesz w dni treningu klatki potrzebować nawet 250-300g węglowodanów – wszystko zależy od twojego organizmu.
15% całkowitego spożycia kalorii powinno pochodzić ze zdrowego tłuszczu. Tłuszcze są niezbędne do utrzymania poziomu hormonów stymulujących budowę mięśni, by mieć pewność, że trening przyniesie rezultaty. Jeśli zaczniesz zbyt drastycznie zmniejszać spożycie tłuszczu, może to spowodować gwałtowny spadek poziomu testosteronu, wyhamować wzrost mięśni i osłabić regenerację. Zdrowe tłuszcze zapewniają całą gamę korzyści, więc nie bój się ich!
You must belogged in to post a comment.