JAK SZYBKO BUDOWAĆ MIĘŚNIE

...nie zyskując tłuszczu!

poniedziałek, 12 Grudzień 2016

 
Można szybko zbudować mięśnie, nie zyskując dodatkowego tłuszczu, jeśli zastosuje się kilka podstawowych zasad. Jeśli zastosujesz je właściwie, SUKCES JEST GWARANTOWANY...

Budowanie mięśni to generalnie powolny i przemyślany proces, z którym twoje ciało będzie walczyć cały czas. Organizm działa tak, ponieważ został stworzony w taki sposób, by się „utrzymać” lub mówiąc inaczej, by zapobiec zagłodzeniu się. Ponieważ mięśnie to jedna z najbardziej metabolicznie aktywnych tkanek w ciele (spalają najwięcej energii), gdy zdobywasz masę mięśniową, twój metabolizm wzrasta, a ty ryzykujesz zagłodzeniem ciała.

Dlatego ma to sens, gdy twoje ciało ogranicza ilość budowanych mięśni. Jednak jeśli przekonasz swoje ciało, że ma wystarczającą ilość pożywienia, zapewnisz mu odpowiednią stymulację do zwiększania masy mięśniowej i zapewnisz odpowiednią ilość czasu na wzrost, możesz szybko zbudować mięśnie nie zwiększając masy tkanki tłuszczowej.

Kiedyś ludzie, którzy chcieli zyskać mięśnie jedli ogromne ilości jedzenia, nie patrząc na to, co konkretnie spożywali. W związku z tym zwiększali masę mięśniową razem z masą tłuszczową.
Jednak obecnie czołowi sportowcy bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą, w jaki sposób trenują i jakie suplementy zażywają poza sezonem, dzięki czemu są relatywnie szczupli. Oznacza to, że gdy przechodzą na dietę przed zawodami, nie muszą poświęcać tylu mięśni, co kiedyś.
W tym artykule omówimy sposoby, jak kształtować trzy elementy treningu: odżywianie, ćwiczenia i suplementację, by zachować mniej niż 10% tłuszczu poza sezonem. Umożliwia to równocześnie szybkie budowanie mięśni.

Jak szybko budować mięśnie: odżywianie

By zbudować mięśnie, trzeba dostarczyć nadmiaru kalorii (energii).Generalnie większość ludzi budujących masę powinna spożywać dziennie około 40 kalorii na kilogram masy ciała. Na przykład oznacza to, że 80-kilogramowy facet powinien spożywać około 3200 kalorii dziennie. Numer ten jest oczywiście zależny od:
A. Dziennego obciążenia pracą
B. Ilości treningów w tygodniu
C. Poziomu zaawansowania treningu
 Twoje zapotrzebowanie energetyczne według naszego precyzyjnego algorytmu.