HST – PROSTE JAK …………………………..

HST – PROSTE JAK …………………………..

HST – PROSTE JAK ………………………….. 300 447 FitNow - treningi personalne

HST (Hyperthropy Specific Training)… HST (Hyperthropy Specific Training) jest dość rewolucyjnym sposobem treningu. Taktyka ta utrzymuje ciało w gotowości, by zwiększać masę mięśniową dłużej niż przeciętny trening siłowy. A Najlepsze w HST jest to, że działa na każdego tak samo! Nie ważne jakie masz geny, jaką już masz masę czy siłę, HST będzie skuteczny. Opiera się na podstawach fizjologii mięśni i otoczce filozoficznej w jednej wyraźnie formie periodyzacji.
Po pierwsze, HST nie jest stworzony wyłącznie do rozwoju masy, ale nie jest to też program siłowy z magazynu kulturystycznego, który sprawi, że w kilka tygodni będziesz wyciskał 20 kg więcej na klatę. Zyskasz oba, siłę i masę, ale ten program jest szczególnie nastawiony na budowanie masy. Wiele zależy też od Ciebie i od tego jak zareaguje Twoje ciało.
Po drugie, program przyniesie efekty jeśli złączysz go z adekwatną dietą. HST nie podniesie twojej masy, jeśli nie jest wspomagany paliwem budulcowym – każdy to wie.
Zrób to sam… Teraz sam zaplanuj swój trening podążając za wskazówkami:
Pierwsze kroki;
1. Wybierz ilość powtórzeń którą chcesz wykonywać. Dla pierwszego cyklu HST sugerowane są standardowe ilości 15, 10, 5 (później zrozumiesz o co chodzi).
2. Wybierz 8-12 ćwiczeń dla całego ciała, które chcesz wykonywać. Oto przykładowy zestaw:

 • Przysiad ze sztangą
 • Wyciskanie sztangi
 • Martwy ciąg na prostych nogach
 • Wiosło w opadzie ze sztangą
 • Wyciskanie sztangi w siadzie
 • Uginanie przedramion stojąc z drążkiem łamanym
 • Wyciskanie francuskiej sztangi łamanej w leżeniu
 • Wspięcia na palce na maszynie Smitcha stojąc

Załóżmy, że robisz 15, 10 i 5 powtórzeń z obciążeniem maksymalnym dla danej liczby powtórzeń (CM). Możesz poświęcić tydzień na odnalezienie tych obciążeń w różnych ćwiczeniach. Dla przykładu, w poniedziałek znajdź maksymalne obciążenie dla 15 powtórzeń dla każdego ćwiczenia, we środę analogicznie do 10 powtórzeń i w piątek dla pięciu.
Gdy będziesz już znał swoje maksymalne obciążenia, zrób sobie 9-14 dni wolnego od jakiegokolwiek treningu. To się nazywa "Strategic Deconditioning" – (Wygaszanie Strategiczne).
Obliczanie obciążeń odpowiednich dla Ciebie… Ok, więc poznałeś już swoje maksymalne ilości powtórzeń i jesteś gotowy do rozpoczęcia treningu w ten poniedziałek. Teraz wyjaśnimy jak to będzie działać. Każdy zakres powtórzeń (maksymalny dla danego obciążenia i równy 15, 10 i 5) będziesz ćwiczył przez 2 tygodnie. Co prawda nie muszą to być dokładnie 2 tygodnie, ale zakładając, że jest to Twoje pierwsze doświadczenie z HST, więc będziesz wykonywał standardowy trening.

 • Tydzień 1-2 – 15 CM
 • Tydzień 3-4 – 10CM
 • Tydzień 5-6 – 5 CM