DLACZEGO POWINNIŚMY TRENOWAĆ ŁYDKI?

DLACZEGO POWINNIŚMY TRENOWAĆ ŁYDKI?

DLACZEGO POWINNIŚMY TRENOWAĆ ŁYDKI? 300 458 FitNow - treningi personalne

Większość mężczyzn uważa, że jednym z ich celów jest wzmocnienie łydek, ponieważ poświęcają wiele pracy na rozwinięcie nóg. Jednak te mięśnie w dalszym ciągu pozostają daleko w tyle.
W niektórych przypadkach, genetyka sprawia, że trudno wzmocnić łydki, ale najczęściej powodem jest brak odpowiedniego treningu. Niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, poświęcenie czasu na naukę technik treningu oraz dodanie ich do rutyny jest ważne, jeśli chcesz zaobserwować wzrost tkanki mięśniowej w tym mięśniu, a w konsekwencji zbudowania większych łydek.

Częstotliwość treningów;Pierwszą rzeczą wartą rozważenia, gdy chcemy wzmocnić łydki, jest częstotliwość treningów. Zbyt wiele osób uważa, że łydki są mięśniem 'wytrzymałościowym’ i lepiej reagują na częste treningi z dużą ilością powtórzeń.
Pomimo tego, że łydki pracują za każdym razem, gdy stoisz lub chodzisz, poziom siły mięśniowej wytworzony podczas wykonywania tych czynności, jest znacznie niższy niż w przypadku, gdy trenujesz je na siłowni.
Dlatego, jeśli zaczniesz trenować łydki na siłowni cztery lub więcej razy w tygodniu, zapewnisz znacznie inny rodzaj stymulacji mięśni, niż czynności wykonywane codziennie.
Jeśli twoim celem jest zbudowanie większych łydek, powinieneś trenować je trzy razy w tygodniu. Musisz im również zapewnić pełen dzień odpoczynku przed kolejnym treningiem.

Planowanie treningu;Teraz, gdy już znasz odpowiednią częstotliwość trenowania łydek, czas zaplanować trening, z którego będziesz korzystał. Powinieneś wykonywać jeden typ ćwiczenia na łydki podczas każdej sesji, ale upewnij się, że zmieniasz ten typ każdego tygodnia. Łydki szybko adaptują się do stymulacji zapewnianej przez dane ćwiczenie. Zmiana stymulacji lub rodzaju treningu zmusi łydki to nieustannego rozwoju.
Jednym z powodów, dla których łydki wielu mężczyzn nie rozrastają się jest to, że wykonują jeden typ ćwiczenia z obciążeniem. Znacznie lepiej jest wykonywać więcej typów ćwiczeń, ale mniejszą ilość serii. Pozwala to na znaczne zaangażowanie ich do pracy, a później na odpowiednią regenerację, zanim znów będziesz je trenować.