23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO

23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO

23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO 300 502 FitNow - treningi personalne

18. Rozważ też chodzenie

Nie potrzebujesz rozwijać zawrotnych prędkości? Chodzenie również działa. Im więcej kroków zrobimy, tym zdrowsi będziemy. Więc czy to jako trening czy po prostu część aktywnego trybu życia, chodzenie to najprostszy sposób by utrzymać formę. Uważasz że chodzenie jest dla cieniasów?  Spróbuj bieżnię z tępem 6km/godz. i wzniesieniem 12-15%.

19. Nie zawsze chodź na siłownię

Tak, dobrze przeczytałeś. Lecz nie zrozum mnie źle – chodzi mi o to by ćwiczyć poza siłownią, na świeżym powietrzu. Bez sprzętu? Żaden problem. Spróbuj treningów z masą ciała, jogi lub pobiegaj. Możesz też zabrać ze sobą część sprzętu z domowej siłowni, jakieś hantle, kettlebell, gumy lub skakankę.

20. Po prostu ćwicz

Ci, którzy myślą, że mogą i ci, którzy myślą, że nie są w stanie, wszyscy mają rację. Użyj wyobraźni, pozytywnej afirmacji lub mantry by zwiększyć motywację i uzyskać jak najwięcej korzyści z treningów.

21. Łącz korzyści

Nie, nie mam na myśli łączenia korzyści smakowych przygotowując ciastka o smaku pizzy. Łącz korzyści treningów siłowych i kardio, wykonując treningi obwodowe. By stać się silnym i szczupłym, wykonuj treningi w szybkim tempie, ćwicząc w naprzemiennych interwałach ćwiczeń siłowych i kardio. Spróbuj zacząć od 8 ćwiczeń wykonywanych bez przerwy pomiędzy nimi.

22. Odpoczywaj

Regularne treningi to zdrowy nawyk, lecz w odniesieniu do fitenssu, zbyt dużo dobrego może prowadzić do przetrenowania. Uniknij tej katastrofy stosując się to następującego równania: Wyniki = Praca + Regeneracja. Rozciąganie, pływanie lub joga mogą być częścią aktywnego planu regeneracji. Nigdy też nie lekceważ znaczenia snu!

23. Ciesz się z postępów

Wypracowywanie nowego nawyku jest trudne, więc ustanów osiągalne cele oraz małe kroki, po których będziesz szedł w celu zagruntowania nowego zdrowego nawyku. Pamiętaj, zmiany nie dokonują się w ciągu jednej nocy. Gdy więc przebiegniesz swój pierwszy wyścig 5K, uczcij to jakąś zdrową, domowej roboty przekąską. Lub zrób sobie przerwę od tego całego zdrowego nawyku i pozwól sobie na jeden niesamowity dzień. To może być dla ciebie naprawdę dobre – raz na jakiś czas.