23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO

23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO

23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO 300 502 FitNow - treningi personalne

12. Wykorzystaj smartfona

Wierz mi lub nie, lecz smartfon to coś więcej niż Angry Birds. Użyj swojego telefonu by skontaktować się z ludźmi o podobnych poglądach i zainteresowaniach względem fitnessu jak ty. Aplikacje fitnessowe są tutaj pomocą, ponieważ pozwalają na kontakt ludzi o podobnych zainteresowaniach, wzajemną motywację i wsparcie również z zakresu wiedzy.

13. Stosuj wolne ciężary

Myśl o treningu na maszynach jak o czymś pomocnym, natomiast o wolnych ciężarach (hantlach, sztandze i kettlebells), jak o prawdziwych i właściwych narzędziach do budowy szczupłego i silnego ciała. Choć rutyny treningowe treningu siłowego są bardzo zależne od osobistych celów, w razie jakichkolwiek wątpliwości, ogólnymi wyznacznikami jest wykonywanie ćwiczeń złożonych z większym ciężarem i w mniejszej ilości powtórzeń, by spalić więcej tłuszczu i zbudować więcej mięśni.

14. Wykonuj ćwiczenia złożone

Ćwiczenia złożone całego ciała, takie jak przysiady czy martwy ciąg, wykorzystują wiele grup mięśniowych, stawów i systemów energetycznych. Rezultat: ogromny impuls dla serca i metabolizmu w krótkim czasie.

15. Skup się na treningach

Wysyłanie maili pomiędzy seriami może być kuszące, lecz czas spędzony w siłowni powinien zawierać więcej pracy niż odpoczynku. Spróbuj zwiększać intensywność za pomocą mierzenia czasu odpoczynku między seriami minutnikiem. Jeśli twoim celem jest masa mięśniowa lub utrata tłuszczu, utrzymuj przerwy między seriami krótsze niż 60 sekund, a całe treningi poniżej 45 minut (maksymalny wysiłek cały czas!).

16. Próbuj nowych rzeczy

Nie czuj się źle gdy wskakujesz na bieżnię – możesz na niej znaleźć setki możliwości do nowych korzyści z fitnessu. Spróbuj czegoś nowego jak np. wymachy z kettlebell czy treningi interwałowo- siłowe. Uczenie się nowych umiejętności z nowymi ludźmi może pomóc ci w utrzymaniu nawyku codziennej aktywności fizycznej.

17. Biegaj szybciej

Biegacze długodystansowi zakochani w kardio mogą stawiać na pierwszym miejscu tempo i dystans, lecz ci, którzy nie są tak zafascynowani bieganiem powinni rozważyć zastosowanie sprintów. Sprinty w 10 seriach po 30-60 sekund mogą spalić więcej tłuszczu w krótszym czasie niż długi bieg. Dodaj trochę intensywności i różnorodności do swoich treningów wykonując przebieżki, sprinty po wzniesieniach lub 100-metrowe sprinty z krótkimi okresami odpoczynku pomiędzy.