23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO

23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO

23 SPOSOBY BY UZYSKAĆ WIĘCEJ ZE SWOJEGO PROGRAMU TRENINGOWEGO 300 502 FitNow - treningi personalne

6. Rozgrzewaj się

Odpowiednia rozgrzewka powinna być częścią każdego treningu. Nie trać jednak czasu i energii na przestarzałe typy rozgrzewki jak skłony w przód i na boki. Trzymaj się takich ćwiczeń, które pasują do twojego treningu. W przypadku wątpliwości, dynamiczna rozgrzewka będzie najlepszym rozwiązaniem.  Sugerujemy 10-15 min-  bieżnia, wioślarz, orbitrek.

7. Ćwicz z doskonałą techniką

Kto chce ćwiczyć źle, a następnie uczyć się wszystkiego od nowa, skoro można opanować perfekcyjną formę już od pierwszego dnia? W przypadku podstawowego ruchu, jak przysiad, pamiętaj by stać prosto z piersią wypiętą, barkami cofniętymi i spiętym tułowiem. Utrzymywanie dobrej formy przez cały czas treningu jest najlepszym sposobem na ochronę przed urazami i najlepszym sposobem by sprawić, by treningi były bardziej efektywne.

8. Ćwicz z partnerem

Każdy potrzebuje trochę czasu dla siebie. Jednak często uderzanie na siłownię samemu jest jak podryw bez skrzydłowego – dużo pracy i mniejsza szansa na sukces. By uzyskać lepsze wyniki i więcej przyjemności z treningu skorzystaj z pomocy partnera treningowego. Z zaufanym partnerem treningowym nigdy nie będziesz musiał prosić o asekurację przypadkowych ludzi.

9. Opowiadaj

Kiedyś może nadejść moment, gdy twoja siła woli osłabnie. Nie bądź wtedy sam. Zapewnij sobie wsparcie by mieć większą motywację i poczuć odpowiedzialność za swoje słowa. Spróbuj otworzyć się wobec rodziny i przyjaciół, opowiedz im o tym co robisz, co chcesz osiągnąć i co osiągnąłeś już do tej pory. Możesz też zacząć prowadzić blog internetowy by zaangażować innych pasjonatów fitnessu w twoją podróż. Im więcej ludzi będzie cię wspierać, tym mniejsze są twoje szanse na niepowodzenie.

10. Rywalizuj

Badania wykazały, że gdy konkurujesz, czy to z kimś innym, czy sam ze swoim życiowym rezultatem, twoja wydajność wzrasta. Wykonuj treningi na czas lub tyle pompek ile zdołasz lub staraj się ustanowić nowe obciążenie maksymalne dla 1 powtórzenia. Nawet jeśli ustawimy sobie zbyt wysokie cele, zawsze pamiętając o tych drobnych, lepiej jest przecież mieć coś dużego na uwadze.

11. Nie przesadzaj

Pamiętaj, że gdy chodzi o ćwiczenia, usilne dążenie do perfekcji może być równią pochyłą. Pewnie, byłoby miło mieć sześciopak lub perfekcyjny tyłek, lecz lepiej dążyć do efektów długotrwałych niż szybkich i od razu perfekcyjnych. Wystrzegaj się produktów fitness, które zapewniają efekty wydające się być zbyt piękne, by były prawdziwe. Postaw na sprawdzone, naukowe metody – regularne ćwiczenia, a nie Shake Weight – promujące zdrowie i szczęście.