ZWIĘKSZ SWOJĄ DAWKĘ WITAMINY D!

5 najlepszych źródeł witaminy D...

czwartek, 2 Marzec 2017

Brak witaminy D może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Niedobór witaminy D jest łączony z zespołem metabolicznym, czyli otyłością, nadciśnieniem, cukrzycą typu 2 i wieloma innymi powikłaniami.


        Witamina D to unikalna witamina syntetyzowana w ludzkim organiźmie pod wpływem światła słonecznego z substancji pochodzących z cholesterolu. Przez większość roku nie ma problemu z ekspozycją ciała na słońce, dlatego w tym czasie nie grożą nam niedobory, niestety okres zimowy bardzo ogranicza nasz dostęp do witaminy D.
Dodatkowo do pogorszenia produkcji witaminy D przyczynia się zanieczyszczenie środowiska, ciągłe przebywanie w budynkach, samochodach, środkach komunikacji. Nawet zakupy robimy w zamkniętych galeriach…
Może to prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Niedobór witaminy D jest łączony z zespołem metabolicznym, czyli otyłością, nadciśnieniem, cukrzycą typu 2 i wieloma innymi powikłaniami.
Pomóż sobie, dostarczając odpowiednią ilość witaminy D z jej naturalnych źródeł. Pamiętaj, by każdego dnia zjeść chociaż jeden z 5 poniższych produktów: