JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

Dostarcz mięśniom energię w zależności od rodzaju ćwiczeń...

czwartek, 2 Marzec 2017

Jesteś gotowy, by iść na siłownię, pobiegać albo popływać. Nie jesteś ani głodny, ani pełny, ale nadal się zastanawiasz - „Może powinienem coś zjeść? A co, jeśli w połowie treningu zrobię się głodny i dopadnie mnie gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi? A może ćwiczenia na pusty żołądek zwiększą zdolność do spalania tłuszczu?“


  
Mówiąc prosto, odżywianie się przed treningiem daje nam paliwo, które zasila cały nasz trening. Nie możesz jechać przez miasto samochodem, w którego baku nie ma paliwa i z pewnością nie możesz wykonać super treningu na pusty żołądek. Jednak nie oznacza to, że powinieneś uzupełniać zapasy paliwa tylko po to, by spalić tą energię i nic poza tym. Nie zrobi to żadnej różnicy dla organizmu, a inaczej mówiąc, doładowanie się pustymi 200 kaloriami, których praktycznie nie wykorzystasz może stanąć na twojej drodze do pozbycia się tłuszczu.
A co jeśli chodzi o trenowanie z pustym żołądkiem? Prawda jest taka, że owszem, spalisz więcej tłuszczu podczas tego procesu, ale niekoniecznie więcej kalorii. Dzieje się tak, ponieważ tłuszcze nie są zbyt wydajne pod kątem dostarczania mięśniom energii do bardzo intensywnych ćwiczeń, a wiele badań pokazuje, że bardzo intensywny trening interwałowy (HIIT) zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej w większym stopniu niż dłużej trwający trening o niskiej lub średniej intensywności.
Trening – Dieta… Zalecenia dietetyczne mają związek z rodzajem wykonywanego treningu. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze przed ćwiczeniami jogi jest inne niż podczas sesji treningu siłowego. Poniżej przyjrzymy się popularnym treningom, by stworzyć optymalne posiłki przedtreningowe: