ZAPLANUJ ZWIĘKSZENIE MASY…

ZAPLANUJ ZWIĘKSZENIE MASY…

ZAPLANUJ ZWIĘKSZENIE MASY… 288 426 FitNow - treningi personalne

Sekret 2 – Mniejsze cykle treningowe dają większe przyrosty mięśni; By działać zgodnie z wcześniejszą wskazówką dotyczącą rozbijania większych celów w budowaniu mięśni na mniejsze, rozważ również rozbijanie większych cyklów treningowych na mniejsze. Gdy rozpoczynasz nowy program treningowy, możesz zwykle robić fantastyczne postępy przez pierwsze tygodnie. Później ciało zaczyna się dostosowywać do nowego programu, co powoduje zastój. Organizm jest dobry w przystosowywaniu się do zmian środowiskowych, więc gwałtowny postęp, który obserwujesz, gdy zmieniasz program treningowy, to rozrost twojego ciała, który jest reakcją na zmiany.
Stare powiedzenie mówi: „Prawie wszystko działa, ale nic nie działa na zawsze". Możesz trzymać się tego samego programu treningowego i nadal czynić drobne zmiany, ale w końcu twoje ciało przyzwyczai się do rutyny, a twoje postępy się wyrównają, więc będzisz musiał zapewnić mięśniom wyjątkową stymulację, żeby mogły się rozwijać na dłuższą metę.
Większość ludzi, gdy słyszy o tym po raz pierwszy, myśli: "Super, więc po prostu będę cały czas coś zmieniał!" To podstawa teorii "dezorientacji mięśni", która sprawia, że ludzie nieustannie zmieniają swoje programy i myślą, że robią postępy. Jednak zapominają o jednym kluczowym elemencie – adaptacji.
By, mogło dojść do znacznego zwiększenia mięśni, musisz dać swojemu ciału czas na adaptację i rozrost za sprawą programu, który obecnie stosujesz. Dopiero wtedy dokonujesz zmian. Zmiany są dobre, ale nie wykonuj ich w sposób przypadkowy. Musisz urosnąć za sprawą obecnego programu treningowego zanim przejdziesz do kolejnego. U większości osób proces adaptacji zachodzi w ciągu trzech tygodni. Po tym czasie, postęp zwykle zwalnia i jesteśmy gotowi mentalnie i fizycznie na nową, wyjątkową, kolejną stymulację mięśni.

Sekret 3 – Cykl kaloryczny dla maksymalnego rozrostu mięśni; Zawodowi kulturyści regularnie stosują cykl kaloryczny, by zyskać chudą masę mięśniową. Przed zawodami przechodzą na bardzo surową dietę, by stracić na wadze i być idealnie napakowanym. Następnie po zawodach, zmieniają ją i odzyskują utraconą wagę, razem z kilkoma kilogramami dodatkowej masy mięśniowej. Dzięki temu są więksi i bardziej muskularni w kolejnych konkurencjach w których startują.
Problem z większością rekreacyjnych siłaczy polega na tym, że nie przywiązują wagi do programu odżywiania. Znaczny procent osób wpada w nawyk jedzenia tego samego każdego dnia, ale tak jak twoje ciało może przystosować się do danego programu treningowego, tak samo może postępować z programem żywieniowym stosowanym zbyt długo.
Opublikowano wiele artykułów na temat badań nad koncepcją cyklu kalorycznego z punktu widzenia utraty wagi. W końcu żyjemy w otyłym społeczeństwie, w którym prawie każda przeciętna osoba chce stracić na wadze. Ta sama zasada ma również odwrotne zastosowanie dla budowania mięśni. Jednak tej kwestii nie udokumentowano ponieważ budowanie mięśni nie jest tak samo popularne jak chudnięcie.