SILNE PLECY – SILNY MĘŻCZYZNA…

Tylny łańcuch kinetyczny - trening z gumami LoopTraining...

czwartek, 10 Listopad 2016

Czy dolna część pleców i korpus to twoje słabe ogniwa? Jeśli tak, przedstawiamy kilka odmian ćwiczenia „dzień dobry” ze sztangą, które pomogą ci zbudować siłę oraz mięśnie tej części ciała.

"Silne plecy to silny mężczyzna"… Zawsze wyobrażałem sobie siebie jako trójboistę siłowego w sezonie zimowym, w czasie gdy byłem kulturystą. Problem polegał na tym, że odnosiłem kontuzje, a każda z nich dotyczyła z reguły moich pleców i tylnego łańcucha kinetycznego.
W przypadku faceta, który zawsze lubił robić przysiady, stało się to bardzo kłopotliwe i zacząłem stronić od wykonywania większj ilości dzień dobry i martwego ciągu. Niekoniecznie chciałem trenować w ten sposób, ale miałem do wyboru: trenować jak dotychczas, czyli wykonywać złe ćwiczenie z nieprawidłową formą i robić sobie krzywdę albo w ogóle nie trenować tylnego łańcucha kinetycznego i pozwolić sobie na słabość w tej okolicy ciala. Oczywiście żadna z tych opcji nie była dobra, więc musiałem coś wymyślić.

Szczegóły techniczne… W tym samym czasie intensywnie skupiłem się na technicznych szczegółach. A wierzcie mi, wykonywanie dzień dobry może sprawić, że będziecie mieli tak silny kręgosłup i tylny łańcuch kinetyczny jak T-Rex.
Moje dzień dobry z trzema powtórzeniami awansowało z 60 do solidnych 150kg, a w martwym ciągu osiągam 260kg, podczas gdy sam ważę 94kg. W tym czasie moje plecy stały się masywniejsze i silniejsze, a mięśnie dwugłowe ud widocznie się rozwinęły od nieustannego wykonywania dzień dobry. Teraz, gdy miałem opanowaną poprawnie technikę, na moich plecach było widać masywne grupy mięśni, a ja wykorzystuję je podczas martwego ciągu, podnosząc potrójną wagę własnego ciała.
Obecnie nie używam tak dużego obciążenia, gdy wykonuję dzień dobry. Jednak siła, którą zbudowałem w plecach i tylnym łańcuchu kinetycznym bardzo się opłaciła. W końcu mam idealną formę, nie odnoszę urazów, mogę obciążyć sztangę do 100 kg i śmiało wykonywać dzień dobry.
Być może ćwiczenie to jest przerażające, a technika stanowi sporą część tego złożonego ruchu, ale nie bójcie się mocno obciążonych dzień dobry. Jeśli wykonuje się je poprawnie, mogą zdziałać cuda. Tak jak było w moim przypadku. W końcu silne plecy to silny mężczyzna.
Nie bój się „dzień dobry” ze sztangą…
Wykorzystaj gumy LoopTraining do swojego treningu, a zobaczysz różnicę w jakości wykonywania ćwiczenia…
Gumy dostępne KLIKNIJ TUTAJ ...